Macrusus to duża ryba, która żyje w zimnych wodach północnego Pacyfiku i jest spokrewniona z bardziej znanym dorszem. Na zewnątrz ten mieszkaniec mórz nie wygląda zbyt atrakcyjnie i przypomina ząb prehistoryczne potwory z ciałem węża. W sprzedaży można je zobaczyć w postaci steków i filetów. Korzyści z ryb, w tym. i makrususa, mówią dietetycy niestrudzenie, a szkoda polega jedynie na możliwej reakcji alergicznej.

Przydatne właściwości macrusus

Głównym zastosowaniem dzikich ryb głębinowych, takich jak Macrusus, jest brak szkodliwych substancji w ich ciałach. Ryby takie nie są karmione dodatkami wywołującymi wzrost i nie są leczone antybiotykami, żyją w głębokich warstwach wód oceanicznych i nie są dotknięte złym ekosystemem.

Lekarze i dietetycy uważają makrususa za jedną z najbardziej użytecznych ryb. Jego mięso jest bogate w białko i ma niską zawartość tłuszczu. Współczynnik aminokwasy W Macrususie jest tak skuteczne, że dania z tej ryby są łatwo trawione zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Jedyne przeciwwskazanie można uznać za możliwą nietolerancję dla tej ryby, więc dzieci należy podawać z ostrożnością.

Zawartość kalorii w Macrususie jest bardzo mała - 60 kcal na 100 g, więc korzyści płynące z tej ryby są oczywiste dla tych, którzy oglądają swoją figurę. Co więcej, z makrusku można przygotować wiele pysznych i zdrowych dań, które nasycą organizm substancjami i witaminami. Wśród najważniejszych jest zdrowie składników mineralnych w makrusie fosfor , jod, cynk, fluor.

Ryby Macrusus są odpowiednie do prawie każdego rodzaju obróbki cieplnej. Macrusus jest bardziej przydatny w formie pieczonej lub gotowanej, ale może być również smażony. Jedyną trudnością w smażeniu plasterków tej ryby jest unikanie "rozprowadzania" porcji z uwagi na to, że mięso jest bardzo miękkie.

Oprócz mięsa z makrusu można jeść i wątrobę. Ten produkt jest uważany za prawdziwy przysmak, nie gorszy od gastronomicznych właściwości wątroby drogich łososiowych ryb.