Dla utraty wagi i utrzymania dobrej kondycji wiele kobiet wybiera zajęcia fitness. Aby cieszyć się treningiem i dawać pożądany efekt, musisz wybrać odpowiedni klub i dobrego instruktora fitness.

Jak znaleźć profesjonalistę?

Dziś w wielu klubach pozycja trenera jest zajęta przez zwykłych fanów sportu, którzy nie mają wykształcenia i dlatego nie mogą ci pomóc. Co musisz zrobić, aby znaleźć prawdziwego instruktora:

  1. Każdy zawodowiec powinien posiadać dokumenty potwierdzające jego wykształcenie, na przykład dyplom ukończenia szkoły związanej ze sportem. Osoby z takim wykształceniem powinny znać podstawy fizjologii, a to oznacza, że ​​trener będzie mógł wybrać właściwy ładunek dla każdej osoby. Instruktor musi również posiadać zaświadczenie potwierdzające ukończenie specjalnych kursów. Ale czasami w tym przypadku możesz być rozczarowany, ponieważ dyplom i certyfikat można po prostu kupić.
  2. Przejdź do lekcji próbnej, w której możesz obserwować pracę trenera, aby ocenić jego wiedzę i możliwości. Zwróć uwagę na to, jak zaczyna trening, jeśli trener wszedł do sali, pozdrowił go i od razu zaczął ćwiczyć, to nie w porządku. Profesjonalista w swojej dziedzinie powinien zwracać uwagę na początkujących, szkolenie jak zrobić to lub to ćwiczenie. Jeśli tego nie zrobisz, na pierwszej lekcji możesz doznać poważnych obrażeń.
  3. Jeśli przyjdziesz do wykwalifikowanego trenera, z pewnością poświęcisz czas, aby poznać wszystkie szczegółowe informacje: cel przyjazdu, ile kilogramów chcesz stracić, ile czasu możesz poświęcić na trening, czy masz jakiekolwiek problemy zdrowotne itp. Ponadto trener, aby znaleźć dobry zestaw ćwiczeń, musisz wiedzieć, jaki rodzaj pracy masz: aktywny lub pasywny, ile czasu spędzasz na spanie i co jesz. Jeśli tak się nie stało, a instruktor po prostu zaczął opowiadać o swoich osiągnięciach i dawać miliony przykładów tego, jak szczęśliwe kobiety straciły na wadze dzięki jego pracy dosłownie przed nim, to lepiej mu podziękować za informacje, odwrócić się i odejść i nigdy nie wrócić.
  4. Dobry trener musi mówić prawdę i być realistą. Jeśli obiecał, że stracisz 20 kg lub więcej przez miesiąc, uciekaj od niego, ponieważ jest to niemożliwe bez szkody dla twojego zdrowia. Profesjonalny trener poinformuje Cię, ile kilogramów tygodniowo możesz stracić przy swojej wadze i jak długo to potrwa.
  5. Dobry instruktor powinien obserwować wszystkich stażystów i zwracać szczególną uwagę na nowo przybyłych. Aby skorzystać, ćwiczenia muszą być wykonywane prawidłowo, to jest zadanie instruktora. Jeśli jesteś na sali gimnastycznej, możesz najpierw poprosić o osobistego trenera, aby mógł powiedzieć
  6. W poszukiwaniu Pygmalion - jak znaleźć kompetentnego instruktora fitness1 zaangażować się w to lub w inne symulator .
  7. Zadaj wszystkie pytania, którymi jesteś zainteresowany. Prawdziwy profesjonalista zawsze będzie miał zrozumiałą odpowiedź, która będzie zawierała wszystkie niezbędne informacje.
  8. Cóż, prawdopodobnie najważniejsza rekomendacja - podążaj za swoimi uczuciami, jeśli na pierwszym spotkaniu nie spodobała ci się ta osoba, a wrażenie po komunikacie nie było zbyt dobre, to lepiej najpierw zrezygnować z jego usług, ponieważ z instruktorem jest jeszcze dużo czasu to nie zadziała.

Jeśli jesteś przekonany o profesjonalizmie trenera, uzyskałeś wszystkie odpowiedzi, a on jest gotowy, aby pomóc w realizacji Twojego marzenia, możesz bezpiecznie kupić miesięczną lub nawet półroczną subskrypcję i udać się do centrum fitness na szkolenie.