Kuszące reklamy ponownie obiecują utratę wagi bez wysiłku - wystarczy założyć specjalny gorset wyszczuplający, który zrobi wszystko za Ciebie. Czy to prawda i czy warto wierzyć obietnicom reklamowym?

Czy gorset pomaga schudnąć?

Przede wszystkim warto zdecydować, co rozumiemy pod pojęciem "gorset wyszczuplający", ponieważ istnieje kilka ich rodzajów:

  1. Regularny gorset . Jeśli używasz czegoś takiego, to oczekiwany rezultat może być różnorodny: po pierwsze, z powodu silnego skurczu, nie możesz jeść dużo, po drugie, wizualnie pojawi się szczuplejszy, po trzecie, ludzkie ciało jest bardzo plastyczne, a jeśli gorset wyciąga ciało w jednym miejscu, a tłuszcz stopniowo przejdzie do sąsiednich stref. Taki efekt jest wcześniej lub później zauważany przez wszystkich miłośników strun o 2 rozmiary mniej niż to konieczne: konkretny wyszczuplający pojawia się w odpowiednim miejscu na udzie i brzydkie fałdy na brzuchu. Gorset działa w ten sam sposób, redystrybuując tłuszcz z brzucha do klatki piersiowej i bioder. Jedynym problemem jest to, że można go nosić przez nie więcej niż 3 godziny z rzędu, a ten czas zwykle nie wystarcza na takie zmiany, co oznacza, że ​​można schudnąć z tego typu gorsetu tylko dlatego, że nie można przejadać.
  2. Gorset ze specjalną impregnacją . W większości przypadków taki gorset jest produkowany na Tajwanie. Rzeczywiście, taki gorset jest skrzyżowaniem procedury owijania i bielizny: taki gorset jest nasycony płonącą mieszanką, która powoduje rozgrzanie ciała, zwiększa krążenie krwi, metabolizm i pocenie, powodując szybsze odchudzanie. Jednak nawet jeśli bardzo mocno dokręcisz taki gorset, ale zjesz ciasta i frytki, nie będzie sensu. Skuteczność takiego gorsetu jest znacznie przesadzona - jest użyteczny jedynie jako dodatkowe narzędzie. Przy okazji, po pierwszym praniu impregnacja zostanie zmyta, a gorset zamieni się w zwykłą bieliznę. Jednakże, jeśli nosisz gorset bez wyjmowania go, możesz schudnąć, ze względu na dyskomfort (pali się, z powodu którego ciało się poci i może pojawić się swędzenie), apetyt również może się zmniejszyć.
  3. Pas gorsetowy do odchudzania . Ten typ gorsetu z reguły powtarza poprzedni, jednak ma znacznie mniejszy rozmiar i jest przeznaczony do zwalczania wad brzucha. Oczywiście długi i regularny gorset skarpetki pozwoli na redystrybucję tłuszczu, ale go nie usunie. Ponadto taka metoda może tworzyć raczej nieatrakcyjne fałdy na ciele pod i nad linią pasa.

Pamiętaj, że gorsety są surowo zabronione wszystkim właścicielom problemów z krążeniem żylaki lub dystonia wegetatywna. W przeciwnym razie najbardziej negatywne konsekwencje.

Gorset i utrata wagi: jak używać?

Jeśli jednak jesteś bliski idei gorsetu, który natychmiast tworzy piękne kontury, nie powinieneś odmawiać korzystania z niego. Tylko nie narzucaj mu zbyt wiele nadziei. Jeśli nosisz gorset przez kilka godzin dziennie i jesz prawo lub uprawiasz sport, a także lepiej, możesz szybko stracić na wadze.

Jeśli nosisz gorset przez dłuższy czas, najlepiej go połączyć żywienie frakcyjne - Jest to rodzaj jedzenia, w którym jesz w małych porcjach 5-6 razy dziennie. Faktem jest, że ze względu na napięty gorset, obfite jedzenie spowoduje dyskomfort, a nawet ból, więc małe porcje w tym przypadku jest najlepszym wyborem. W razie potrzeby ten rodzaj żywności można połączyć nawet z harmonogramem pracy, ma 3 główne posiłki i 2-3 dodatkowe posiłki. Rozważmy menu niskokalorycznej żywności frakcyjnej, która jest idealna Czy gorset traci na wadze? Nadaje się do łączenia z palcem u nogi:

  1. Śniadanie : kilka gotowanych jaj, kapusta pekińska lub sałata.
  2. Drugie śniadanie : jedna trzecia szklanki (mała garść) orzechów.
  3. Obiad : porcja każdej zupy, kromka chleba żytniego.
  4. Obiad: pół paczki twarogu, twarogu lub owoców.
  5. Kolacja : wszelkie warzywa z wyjątkiem ziemniaków i chudego mięsa / drobiu / ryb.
  6. Przed pójściem spać (tylko jeśli chcesz jeść): kieliszek 1% kefiru.

Karmiąc się w ten sposób, możesz schudnąć bez gorsetu, ale gorset może jeszcze odrobinę i przyspieszyć proces.