Jeden z najbardziej przystępnych i tonicznych sportów jest uruchomiony. Aby to zrobić, wystarczy mieć buty do biegania i odzież sportową - nie jest potrzebny ani instruktor, ani klub fitness. Z tego artykułu dowiesz się, ile kalorii spala się i jak sprawić, by był jak najbardziej efektywny w walce o piękną sylwetkę.

Spalanie kalorii podczas pracy

Bieganie jest jednym z najbardziej naturalnych sportów dla ludzi. Pozwala na jednoczesne wykorzystanie wszystkich mięśni ciała, co przyczynia się do ich kompleksowego wzmocnienia. Podczas treningu poprawia się przepływ krwi, zaangażowana jest duża liczba naczyń włosowatych, poprawia się krążenie krwi, metabolizm .

To przyspieszenie metabolizmu umożliwia mówienie o bieganiu jako najskuteczniejszym środku do utraty wagi, szczególnie w walce z takimi problematycznymi obszarami jak żołądek, nogi i pośladki. Ludzie, którzy regularnie organizują jogging, nie ryzykują dostania się cellulitu. Ponadto w trakcie aktywnych działań spalane jest wiele kalorii, co umożliwia jednoczesne osiągnięcie celów zarówno długoterminowych, jak i krótkoterminowych.

Wydajność i obliczanie kalorii podczas biegu

Wiele czynników wpływa na efektywność joggingu. Na przykład im wyższa masa, tym więcej kalorii wyda organizmowi. Jednak osoby z otyłością nie mogą biegać: stawy kończyn dolnych są zbyt mocno zranione.

Eksperci zalecają bieganie na naturalnej glebie, a nie na asfalcie, aby chronić stawy. Ponadto przydatne jest bieganie na wzniesieniu lub na zejście, a następnie w linii prostej, zmiana prędkości z nagłego szarpnięcia na sportowe spacery . Im bardziej zróżnicowane jest obciążenie, jakie dajesz swojemu ciału, tym więcej kalorii wydasz.

Poniższe liczby są bardzo średnie - wiele zależy od wagi i innych czynników wymienionych powyżej. Zastanówmy się więc, ile kalorii zużywa się podczas pracy:

  • jogging - 400-500 kalorii na godzinę;
  • poruszanie się na miejscu - 400-500 kcal / godzinę;
  • tylko chodzenie, chodzenie - 200-250 kcal / godzinę;
  • spalanie kalorii podczas pracy
  • Pracuje ze zwiększoną prędkością (11 km / h) - 480-550 kcal / h;
  • praca przyspieszona (16 km / h) - 750-900 kcal / h;
  • bieganie pod górę - 600-700 kcal / godzinę;
  • bieganie po schodach - 1000 kcal / h;
  • bieganie po schodach - 600 kcal / h.

Skuteczne spalanie tłuszczu - co najmniej 30-40 minut. Przez pierwsze 20 minut organizm po prostu spędza kalorie pochodzące z jedzenia i zaczyna rozkładać tkankę tłuszczową po tym kamieniu milowym. Każda minuta, którą znosisz po pierwszych 20 minutach biegu, spala komórki tłuszczowe z obszarów problematycznych i ma sens praca nad zwiększeniem wytrzymałości. I pamiętaj - jednorazowe treningi nie przynoszą efektu! Schudnąć pomoże tylko regularne jogging.