W pogoni za pięknym i szczupłym ciałem ludzie stosują różne metody. W czasach sowieckich kobiety próbowały "usunąć boki", aby dokręcić brzuch, aby pozbyć się kilku dodatkowych cali w talii przy pomocy obręcza. Dokładnie powiedz, czy możesz zrzucić wagę hulahupa Jest to niemożliwe, ponieważ każda osoba ma swoją własną charakterystykę organizmu i każda z nich inaczej traktuje tę metodę odchudzania.

Obecnie istnieje wiele zestawów ćwiczeń z użyciem tak "zabawnego" pocisku jak obręcz. Jednak przed rozpoczęciem treningu chcę wiedzieć, ile kalorii pomaga skręt hula-hoopu. Ponadto regularne intensywne ćwiczenia z obręczą pomagają nie tylko spalać tłuszcz, ale także poprawiać zdrowie.

Ile przekręcić hulauchup, aby schudnąć?

Istnieją pewne przeciwwskazania do treningu z obręczą. Są to: choroby kręgosłupa, nerek, jelit, narządów wewnętrznych jamy brzusznej, narządy żeńskie, ciąża lub niedawna poród.

Jeśli zdrowie jest w porządku, ważne jest, aby wiedzieć, jak i ile trzeba obrócić hula hop, aby schudnąć. Aby uzyskać zauważalne wyniki, wystarczy przekierować ćwiczenie z obręczą 15-20 minut dziennie.

Ile kalorii spala się podczas skręcania hula hopu zależy od intensywności treningu i ograniczeń dietetycznych. Jeśli aktywnie i bez przerwy obrócisz obręcz na 20 minut z małą amplitudą, to średnio stracisz około 200 kcal, czyli około połowy paska czekolady. Z cichszym ruchem o większej amplitudzie w ciągu 10-15 minut treningu spalane jest około 100 kcal. Przy takim tempie w ciągu kilku miesięcy można średnio pozbyć się 5-6 centymetrów w okolicy talii.

Ile kalorii spala hulahup, zależy również od rodzaju obręczy. Im cięższy pocisk, tym więcej kul i kolców, tym lepiej. Jeśli jednak masa wynosi 46-50 kg, wówczas obręcz o wadze 2 kg będzie wydawać się zbyt ciężka i może być tylko szkodliwa.