Pytanie, ile kalorii w moreli, przede wszystkim, interesuje tych, którzy dążą do monitorowania ich diety i sylwetki. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko o wartości energetycznej moreli, ale także o tym, jak możesz wykorzystać ten produkt do odchudzania.

Kalifornijskie pestki moreli

Przez długi czas mit rozprzestrzeniał się tak, że kość moreli jest niebezpieczna, ponieważ zawiera trujące substancje. Są one jednak tak małe, że trzeba jeść bardzo dużo kości, aby zatruć się lub przynajmniej zaszkodzić zdrowiu.

Kamień morelowy jest podobny do orzecha, a przede wszystkim przypomina migdały. Ale jego kaloryczność jest mniejsza niż zwykłych orzechów - 440 sztuk (dla porównania, w tym samym migdałowym - 645 kcal). Jednak ten produkt nadal trudno jest nazwać dietetycznym, a ze względu na wysoką wartość kaloryczną warto go używać w ograniczonych ilościach.

Zawartość kalorii w moreli na 100 gramów

Świeże morele są dość lekkim produktem, pomimo obfitości naturalnych cukrów, które nadają mu niesamowity smak. Osiąga się to dzięki temu, że wszystkie zawarte w nim substancje są w postaci rozpuszczonej, ponieważ morela jest raczej wodnistym owocem.

Zawartość kalorii w morelach na 100 g to 41 jednostek. Jednocześnie około 10 gramów to węglowodany, które są głównie reprezentowane przez cukry owocowe, 0,9 gramów to białka, a 0,1 grama to tłuszcze.

Ile kalorii w 1. moreli?

Większość moreli ma "standardowy" rozmiar, co nie znaczy na przykład o jabłkach. Każda morela, według ekspertów, waży około 26 gramów. Za pomocą prostych obliczeń można obliczyć, że około 10 takich kalorii na jeden owoc. Nie zapomnij - zaprezentowano prawie 3 g każdego owocu węglowodany , co oznacza, że ​​stanowią one pewne zagrożenie dla diabetyków.

Ile kalorii znajduje się w suszonej moreli?

Suszona morela to ulubiony przysmak, lepiej znany jako "suszone morele". Ze względu na brak wilgoci wszystkie substancje są w postaci skoncentrowanej, a zawartość kalorii nie jest już 41, ale 215 jednostek.

Suszone morele są jeszcze słodszym i bogatszym w węglowodany produktem niż morele, dlatego bardzo ważne jest włączenie go do diety w celu utraty wagi. Jeśli w tym czasie możesz sobie pozwolić na ten poczęstunek - tylko rano.

Jak schudnąć z morelami?

Dzięki owocom możesz znacznie zmniejszyć ogólną zawartość kalorii w swojej diecie, jeśli oczywiście używasz ich prawidłowo. Proponujemy Ci podstawowe zasady, na których należy przygotować dietę na morele:

  1. Morele składają się głównie z węglowodanów i, włączając je w dietę, ważne jest zachowanie właściwej równowagi, aby konsumować wystarczającą ilość białka - a jest to mięso, drób, ryba, twarożek i ser. Upewnij się, że te produkty mają najniższą możliwą zawartość tłuszczu.
  2. Pamiętaj, aby pić 6-8 szklanek wody dziennie, aby zdyspergować metabolizm i schudnąć tak bardzo, jak to możliwe.
  3. kości morelowe kalorii
  4. Jedz małe posiłki 3-5 razy dziennie.
  5. Idealną przekąską jest herbata z plasterkiem sera o niskiej zawartości tłuszczu lub kefirem o zawartości tłuszczu 1%.
  6. Morele powinny być spożywane do 14-00 - po tym czasie lepiej jest zrezygnować z nich i od wszystkich innych słodkich pokarmów.
  7. Twoja waga raczej nie ulegnie zmianie, jeśli nie zrezygnujesz z produktów mącznych - w końcu są to tylko puste kalorie, które powodują nie tylko nadwagę, ale także cellulit .

Podsumowując, warto zauważyć, że na śniadanie najlepiej jeść owsiankę lub danie z jajek, na obiad - lekką zupę, a na obiad - porcję mięsa z warzywami. Pomiędzy tymi posiłkami możesz sobie pozwolić na 1-2 przekąski i maksymalną ilość wody.