Znamy około tuzina odmian diet ogórka i, aby nic nie ukrywać, ogórki są naprawdę niskokaloryczne. Łatwo jest wyciągnąć wnioski - produkt niskokaloryczny Przychodzi w odpowiednim momencie do utraty wagi przy ścisłym ograniczeniu wartości energetycznej. Wiesz, ile musisz jeść ogórków, aby nadrobić minimalne zapotrzebowanie na kalorie - 10 kg! A mimo to nie poprawisz się !!!

Liczba kalorii w ogórku

Ile kalorii w ogórkach czyni te warzywa najbardziej preferowanymi pokarmami na diecie. Zgadzam się, jeśli mówimy o jednym lub dwóch dniach odchudzania, a twoim celem jest "pochwycenie" czegoś głodnego, pilnie tracąc kilogramy tłuszczu, produkt jest po prostu wspaniały. Możesz się liczyć:

 • kalorie w świeżym ogórku - 15 kcal na 100 g - jeśli zjesz 2 kg ogórków dziennie, tylko 300 kcal zostanie uzyskane;
 • jeśli dodasz do swojej diety niskokaloryczną częstą towarzyszkę - kefir, powiedzmy 1,5 litra, otrzymasz - plus 700 kcal, łącznie, razem z ogórkami - 1000 kcal.

Oczywiście, użycie słowa "satiate" nie będzie właściwe - ta kombinacja nie może w pełni zaspokoić wszystkich potrzeb ciała, ale odwrócić uwagę od jedzenia na kilka dni i przyczynić się do utraty wagi - nawet bardzo wiele.

Mimo, że zapomnij o utracie wagi - powiedzmy, że nie musisz tracić wagi ...

Minimalna liczba kalorii w świeżym ogórku jest znowu bardzo przydatna:

 • ogórki są przydatne w chorobach układu krążenia - te warzywa doskonale zmywają szkodliwy cholesterol z organizmu, normalizują równowagę sodowo-potasową, wzmacniają naczynia;
 • warzywa są również przydatne w cukrzycy - minimum węglowodanów (4 g na 100 g), niski indeks glikemiczny (14) i doskonały profilaktyka przeciw otyłości;
 • ogórki są dobrym środkiem terapeutycznym i profilaktycznym dla chorób dny moczanowej i nerek;
 • niska kaloryczność i wodnista struktura sprawiają, że warzywo jest idealnym lekarstwem na obrzęk i, odpowiednio, cellulit , co często jest spowodowane nadmiernym gromadzeniem się płynu pod skórą;
 • Ogórek zawiera enzymy roślinne, które pomagają w trawieniu ciężkich pokarmów białkowych, przeciwutleniaczy, które spowodowały popularność maseł z ogórków, oraz unikalny zestaw pierwiastków śladowych, który pomaga normalizować pH (zwiększona kwasowość przyczynia się do rozwoju nowotworów złośliwych).
Ogórki są różne

Od dawna wierzymy, że ogórek jest naszym najdroższym i najbardziej znanym warzywem. Chociaż w rzeczywistości tak nie jest, nie można tego nazwać egzotycznym przez długi czas. Dlatego o tym, ile kalorii w ogórku nikt nie myśli - to zbyt powszechne, teraz moda na zagraniczne.

Jednak, aby ponownie uświadomić sobie, a nawet przecenić długo znajome warzywo, wymienimy sposoby jego wykorzystania i wartość energetyczną tych odmian:

 • kaloryczność 1 szt. świeżego ogórka (o wadze około 100 g) - 15 kcal;
 • ile kalorii w kiszonych ogórkach - 16 kcal na 100 g;
 • kalorii w kiszonych ogórkach - 13 kcal;
 • ogórki kiszone - 11 kcal;
 • ogórki szklarniowe (te, które możemy kupić przez cały rok) - 11 kcal;
 • ogórki mielone - 14-15 kcal.

Ale najbardziej dietetyczną rzeczą, jaką można zrobić z ogórków, jest solanka. Jego wartość energetyczna wynosi 1,39 kcal na 100 g napoju - jak ci się podoba solanka jednoskładnikowa?

Oczywiście, nie trzeba się spieszyć do takich skrajności, ale ten drugorzędny produkt produkcji można zastosować z korzyścią, na przykład solanka jest przydatna do kalorie świeżego ogórka skurcze nóg, skurcze, a także uśmierzające ból po urazach, ranach, siniakach. Powód popularności ogórka ogórkowego jest taki sam jak powód niskiej wartości kalorycznej solonych ogórków (w porównaniu z innymi odmianami aplikacji).

Pod koniec zimy prawie 100% użytecznych substancji przechodzi do solanki - czyli spożywanie solonych ogórków, jemy prawie pustkę. Ale witaminy uwięzione w solance mogą nam służyć wyżej wymienionymi problemami układu mięśniowo-szkieletowego, z dysbiozą, zaparciami i po "wczorajszym".