Omlet Jest to najłatwiejsze i najszybsze danie do przygotowania, które opiera się na jajach i mleku. Wszystkie inne składniki mogą być absolutnie dowolne, wszystko zależy od twojej wyobraźni i preferencji. Omlet z kiełbasą, serem, warzywami, opcjami tego dania może wystarczyć, ale wielu fanów tego dania zastanawia się, czy jego użycie wpłynie na sylwetkę.

Ile kalorii w omletu?

Naukowcy zidentyfikowali średnią wartość opałową: 184 kcal na 100 g omletu. Jednak dane te mogą ulec zmianie, ponieważ wszystko zależy bezpośrednio od składu i metody przygotowania potrawy. Klasyczny omlet na jajku i mleku smażonym na maśle na 100 g będzie miał 128 kcal. Wartość kaloryczna omletu z dwóch jaj, z dodatkiem na przykład pomidorów i cebuli, wyniesie 151 kcal. Najbardziej "ważką" wersją tego dania jest omlet serowy, którego wskaźnik na 100 g to ponad 332 kalorii. Również zawartość kalorii omletu smażonego na patelni będzie znacznie wyższa niż ta przygotowana w piekarniku lub na wariancie wielowymiarowym.

Omlet do utraty wagi

Omlet można uznać za doskonałe danie dietetyczne, jeśli oczywiście jest odpowiednio przygotowane. Aby to zrobić, musisz przestrzegać następujących wskazówek:

Najważniejszą rzeczą jest odmowa smażenia. Wszyscy doskonale wiemy, że w smażonych pokarmach jest wystarczająco dużo czynników rakotwórczych, które negatywnie wpływają na wątrobę i sprzyjają przybieraniu na wadze.

Dodaj zielenie do omletu. Korzystanie z bazylii, koperek pietruszka ma pozytywny wpływ na układ trawienny, a świeże warzywa są bardzo pomocne w zwalczaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Ugotuj omlet z białych jaj. Zawartość kalorii w tym daniu bez użycia żółtka wynosi nawet 85 kcal. Dlatego przy diecie taki omlet będzie idealną opcją do odżywiania.