Tanzania jako miejsce turystyki staje się coraz bardziej popularnym krajem, w tym ze względu na jakość obsługi, która z każdym rokiem się poprawia. Jeśli wcześniej często zdarzało się, że hotele nie świadczyły usług, które byłyby wymagane zgodnie z określoną "gwiazdką" (klasa hotelowa była przeceniona przez właścicieli w celu podniesienia cen za zakwaterowanie), dziś prawie wszystkie hotele Tanzania sklasyfikowane zgodnie z ujednoliconymi wymaganiami; w przyszłości planuje się, że Turecka Izba Turystyki sprawdzi wszystkie hotele, bez wyjątku, w celu zachowania zgodności usługi z zadeklarowaną klasą pod kontrolą.

Hotele

Najlepsze hotele w Tanzanii znajdują się w północnej części. Na południu kraju usługa nadal pozostawia wiele do życzenia, a ponadto nie próbuj oszczędzać, zatrzymując się w hotelu o niższej klasie: w prowincjonalnych małych hotelach mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu, wśród najlepszych hoteli w kraju możesz wymienić 4 * Sea View Lodge Boutique Hotel, Mamamapambo Boutique Hotel i Belvedere Resort Resort w Jambiani Village na Zanzibar , Doubletree By Hilton Zanzibar, Maru Maru Hotel, Park Hyatt Zanzibar, Mashariki Palace Hotel Kamienne miasto (Zanzibar), Dar es Salaam w Ramada Encore Dar es Salaam .

Na szczególną uwagę zasługuje hotel Manta Resort on Wyspa Pemba a szczególnie jego "pływająca" część to sala trzypoziomowa w pobliżu wybrzeża, dolna, "sypialna" warstwa, która znajduje się pod wodą. Jeśli chcesz w pełni doświadczyć jedności z naturą Tanzanii - usiądź Zanzibar , hotele które są głównie zespołami bungalowów, urządzone w tradycyjnym stylu makuti.

Belvedere Resort в ДжамбианиDoubletree By Hilton ZanzibarMamamapambo Boutique Hotel
Mashariki Palace HotelManta ResortPark Hyatt Zanzibar
Loggia

W tanzańskim parki narodowe Istnieją również hotele, z których większość to obozy namiotowe i schroniska. Istnieją jednak obozy namiotowe, w których praktycznie nie ma udogodnień, i te, które zapewniają odwiedzającym dość wysoki poziom usług; na przykład na kempingach wchodzących w skład sieci The Amara Collection, każdy pokój ma łazienkę, klimatyzację, a na miejscu jest zwykle basen.

Loża znajdujące się w parkach lub w ich pobliżu najczęściej są urządzone w stylu afrykańskim. Dość często koszt życia w nich jest dość wysoki. Niektóre można wynająć w całości lub w części na dowolny okres. Najbardziej luksusowy dom w kraju znajduje się na wyspie Mnemba, kompleks obejmuje 10 "chat". Jedna z najlepszych lóż na wyspie Zanzibar - Blue Reef Sport & Fishing Lodge w wiosce Jambiani; najlepsze recenzje mają również lodge w Stone Town (Zanzibar) - Mangrove Louge, Lodge Ngorongoro Crater Lodge na krawędzi krater wulkanu Ngorongoro ( Serengeti ), Arusha Coffee Lodge i Maasai Lodge Tanzania Afryka Amini Life - in Arusha .

Mnemba Island LodgeВанна в Mnemba Island LodgeТак выглядит лодж в Серенгети
Номер Arusha Coffee LodgeРесторан в Arusha Coffee LodgeLake Manyara Tree Lodge
Tanie hotele

Hotel Reef i plaża na około. Zanzibar jest jednym z najlepszych w Tanzania . Znajduje się on w pobliżu wioski Jambiani, tuż obok plaża . Innym popularnym hotelem na plaży jest Mbuyuni Beach Village. Również w Jambiani są Kobe House, łóżko Uhuru Beach, które zasługuje na najlepsze recenzje. W Stone Town najlepsze tanie hotele są Hiliki House, Stone Town Cafe B & B, w Arusha - Korona Villa Bed & Breakfast, Rivertrees Country Inn.

Przy okazji, jeśli hotel nie należy do żadnej sieci - spróbuj się targować, być może będziesz w stanie "powalić" cenę zakwaterowania. W kraju są hostele; większość z nich znajduje się w pobliżu parków narodowych lub na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego.

Kobe House - отель типа постель плюс завтракKorona Villa Bed & BreakfastStone Town Cafe B&B
Mbuyuni Beach VillageReef and Beach ResortUhuru Beach