Najbardziej realistycznym i niedrogim sposobem na odchudzanie jest trening w domu. Popularność domowej fitness zaczęła się, być może, od kaset wideo ze słynnymi modelami, oferującymi nam wspólną "codzienną rutynę" po drugiej stronie ekranu.

Dzisiaj fitness Ćwiczenia w domu nabrały zupełnie innej formy, półprofesjonalnej. Co druga kobieta jest specjalistką fitness, próbując wszystkiego, co jest możliwe - od sztuk walki po tańce towarzyskie. Taki fanatyzm prowadzi nasze myśli do tego, że być może fitness w domu nigdy nie straci na znaczeniu, przynajmniej tak długo, jak długo kobiety patrzą na 100 (nie lata, ale miliony).

Ćwiczenia

Sugerujemy wykonanie domowych ćwiczeń fitness w celu poprawy kształtu bioder i nóg.

 1. Nogi są rozstawione na szerokość barków, kolana są rozluźnione, na wpół zgięte, żołądek podciągnięty, ramiona wyprostowane. Robimy przysiady, jakby siedzieli na krześle, ale nie do końca. Podczas przysiadów przesuniemy ramiona do przodu, aby lepiej wyważyć. Robimy 16 razy.
 2. Wdech i wydech.
 3. Zostaw lewą nogę z powrotem, prawą nogę na wpół zgiętą, lewą prosto. Podnosimy się na palcach, obracamy biodra do przodu i robimy przysiady, podnosząc piętę tylnej nogi. Teraz wyprostuj się, przysiadnij na tylnej stopie - wyprostuj przednią nogę, zegnij plecy. Rozciągnij grzbiet uda. Łączymy nogi razem, z naszymi dłońmi spoczywamy na biodrach, okrążając plecy do pozycji na prostych nogach.
 4. Teraz zmieniamy nogi i wykonujemy poprzednie ćwiczenie po drugiej stronie.
 5. PI - nogi razem, przesuń prawą nogę na bok, kucnij, wróć do PI. Bierzemy lewą nogę na bok, przysiad, wracamy do PI. Robimy 16 razy.
 6. Wykonujemy te same przysiady, ale zatrzymujemy się w przysiadzie, wykonując trzy małe przysiady. Ponieważ domowe fitness nie może obyć się bez ćwiczeń na odchudzanie, po prostu musisz wykonywać te pulsujące przysiady, które nie mogą nie spalić całego tłuszczu na takich problematycznych kobiecych biodrach. Robimy 8 razy.
 7. Nosimy lewą nogę do przodu, drugą obok, na palcach, zgiętą. Prawa noga jest cofnięta - noga wyprostowana, trzymana na palcach. Wróć do PI - noga jest w połowie zgięta. Brzuch jest podciągnięty, ręce przed sobą. Powtórz 8 razy i zmień nogi.
 8. Robię poprzedni przysiady tylko na bok.
 9. Robimy zestaw - 4 razy zmienimy podwójne przysiady z odwróceniem nogi i na bok, osiem razy robimy przysiady z powrotem i na bok raz.
 10. Potrząśnij nogami.
 11. Trzymamy prawą nogę przed półkolem, lewą kładziemy z powrotem i wyprostowujemy. Zegnij lewą nogę i dół, dotykając podłogi kolanem. Po prawej stronie zachowaj ciężar ciała. Wykonujemy 8 razy na nogę.
 12. Skomplikuj to zadanie: kiedy siedzisz przykucnięty, trzymamy się przykucniętego na trzy małe przysiady, a potem powstajemy, łączymy nogi i zwracamy nogi do przysiadów.
 13. Teraz robimy przysiady krokiem - wykonujemy poprzednie ćwiczenie bez małych, pulsujących przysiadów, tylko przy łączeniu nóg w PI. W przypadku komplikacji można podnieść hantlę lub unieść zgięte kolano na tylnej nodze na podnośniku.