Mieszkańcy Liechtenstein bardzo lubię obchody. W tym małym państwie, oprócz ogólnie przyjętego (Nowy Rok, Wielkanoc itd.), Obchodzą również "swoje" wakacje, które są związane z pradawnymi tradycje - początek nowego sezonu, religia lub mitologia.

Główne święto narodowe - Dzień Wniebowzięcia - w Lichtensteinie obchodzone jest 15 sierpnia. Przedtem Książęcy zamek a na placach miast gromadzą się wszyscy ludzie, dyplomaci i turyści. Urlop rozpoczyna się przemówieniem monarchy i prezydenta. Po ich wystąpieniu rozlega się hymn narodowy, a także chór kościelny. W tym dniu darmowe słodycze są rozdawane wszystkim, a pod koniec uroczystości dopuszcza się wielką chwałę.

Гуляния в праздник Assumption Day
Oficjalne święta

Mieszkańcy Liechtensteinu są bardzo religijnymi ludźmi. W kalendarzu świąt tego państwa są takie święta kościelne:

  1. Dzień św. Bertholda - 2 stycznia.
  2. Sretenie - 2 lutego.
  3. Święto św. Józefa - 19 marca.
  4. Dzień Świętego Szczepana - 26 grudnia.

Prawo zastrzega się, że nikt nie pracuje w te święta w Liechtensteinie. W miastach na głównych ulicach urządzają bujne uroczystości, tańce, śpiewają piosenki. W kościołach, począwszy od szóstej rano, odbywa się msza modlitewna, w której absolutnie wszystko może uczestniczyć. W takie święta zwyczajowo prosi się o przebaczenie od krewnych za zniewagi i czyni słodkie prezenty jako znak skruchy.

Święta Ludowe Liechtensteinu

Rozważ najciekawsze święta ludowe Księstwa Liechtensteinu:

  1. Wśród wielu świąt narodowych Liechtensteinu, Funk und und Kuahlizontag stał się jednym z ulubionych mieszkańców - widząc zimę. Odbywa się to podczas pierwszego wskrzeszenia postu przed Wielkanocą. Wraz z nadejściem ciemności na ulicy, jego mieszkańcy zbierają się i podpalają pochodnie. Tymi pochodniami pod toczącymi się pieśniami przechodzi procesja ulicami. Uważa się, że taki ryt eliminuje ciemne siły. Po "konsekracji" ulic ludzie gromadzą się, by wznieść się i zapalić stos w formie piramidy. Na szczycie piramidy znajduje się słomiana wypchana czarownica sił ciemności. Kiedy płomień ognia płonie, wszyscy uczestnicy uroczystości gromadzą się na "słodkim stole". Główną atrakcją tego dnia jest Kali - prostokątne słodycze.
  2. Функен унд КюахлизонтагКюали
  3. Kolejnym ulubionym świętem w Lichtensteinie był Fasnacht . Ten karnawał, który odbywa się w czwartek przed rozpoczęciem postu. Jego uczestnicy ubierają się w pogańskie kostiumy i maski i tańczą do muzyki Guggera. Na głównych placach miasta organizowana jest parada kostiumów.
  4. Участники ФаснахтаПразднование Фаснахта
  5. Dla mieszkańców Liechtensteinu Alpabfart stał się ważnym świętem. Późną jesienią, gdy ziemia pokryta jest mrozem, stada powracają z górskich łąk. Ten dzień jest uważany za zamknięcie sezonu letniego na pastwiska. Wieczorem, gdy robi się ciemno, wieśniacy wychodzą, by spotkać pasterzy i ich trzodę. Tego dnia byki i krowy powiesiły drewniane serca na rogach i dzwony na ich szyjach. By the way, takie "dekoracje" można kupić w sklepach z pamiątkami, ponieważ są one jednym z najbardziej popularnych pamiątki z Lichtensteinu .
  6. Празднование АльпабфартаВозвращение пастухов в праздник Альпабфарт