Księstwo Liechtensteinu ma bogatą historię, dlatego nie jest zaskakujące, że mieszkańcy są bardzo szanowani, szanowani i chronieni przez zwyczaje i tradycje tworzone przez wiele stuleci. Rozważmy niektóre z najbardziej interesujących.

Musująca niedziela

Najbardziej rozpowszechnioną tradycją w Liechtensteinie była celebracja "musującego zmartwychwstania". To świętowanie istnieje tylko w tym stanie i jest obchodzona w pierwszą niedzielę po post katolicki.

Na kilka dni przed uroczystością mieszkańcy wybierają miejsce w lesie, do którego przynoszą chrust i zostawiają go do wyschnięcia. W niedzielę przed południem wszyscy uczestnicy uroczystości biorą suszone wędki i przenoszą je na środek placu miejskiego, rozpalają ogromne ognisko, na które kładą wypchaną czarownicę. Po zapaleniu pochodni zapalają się w szeregu i organizują procesję pochodni. Uważa się, że taka tradycja wypędza złe duchy z miast i daje każdemu z nich udział w świętowaniu dobrobytu.

W tym dniu zwyczajowo przebierasz się w kostiumach, a także mitologicznych maskach. We wszystkich domach położony jest bujny stół. Jeśli rodzina ma młodą dziewczynę, to jej rodzice są zaproszeni do odwiedzenia faceta, który chciałby zobaczyć jej męża. Na zakończenie uroczystości mieszkańcy miast urządzają jasny świąteczny pozdrawiać.

Искрящееся воскресение

Czysty czwartek

W Liechtensteinie tradycja świętowania Czystego Czwartku przed Wielkanocą. Dotyczy to głównie młodych mężczyzn. Młodzi faceci mieli w ciągu roku zbierać drewniane korkociągi, z których w czwartek przed Wielkanocą palili się pożary. Kiedy ogień płonie, młodzi mężczyźni smoczą sobie twarze sadzą. Uważa się, że sadza daje im szczęście i siłę. Czasami "pod dystrybucją" dostaje dziewczyny, ale one się nie brudzą, ale tworzą zabawę. Faceci powinni zwabić piękno z domu podczas gotowania obiadu, w tym momencie ktoś kradnie garnek z pieca. Oczywiście, obiad jest zjedzony: jeśli okaże się pyszny, to właściciel zwraca pusty rondel z butem - znak wdzięczności i szacunku.

Празднование Чистого Четверга

Powrót z pastwiska

Inną tradycją Liechtensteinu była celebracja "powrotu z pastwiska". Tego dnia pasterze udekorują stado wstążkami, dzwoneczkami, kwiatami. Jeśli krowa zmarła na pastwisku górskim (kozioł lub owca), na rogach stada wisi czarna wstążka. Pasterze Sami muszą nosić narodowe koszule z haftami, wplatać się w pas wstążki i ozdobić kapelusze kwiatami. Na ulicach miast stada witają się radośnie i szczęśliwie, organizują spacer.

Возвращение с пастбищ

Boże Narodzenie

Ważnym świętem zimowym w Liechtensteinie były Święta Bożego Narodzenia. Tego dnia mieszkańcy miast gromadzą się na miejskich placach i ozdabiają drzewo zabawkami. Każdy powinien przynieść co najmniej jedną dekorację. Wokół choinki zorganizować targi i umieścić karuzele dla dzieci.

Рождественская ярмарка
Wspólne tradycje świąt

Mieszkańcy Liechtensteinu to radośni ludzie, którzy zawsze lubią śpiewać i tańczyć. Żadne wakacje nie mogą obejść się bez śpiewu chóru, grania orkiestry na dzwonkach i fletach. Czasami orkiestry grają na kuźniach alpejskich i rogach pasterskich. Te ostatnie z kolei są najbardziej popularne pamiątki z pamięci Liechtensteinu .

Ukochany lokalny taniec w państwie był "pożyczkodawcą": mężczyźni tupią i klaszczą stopami w szybkim tempie, a wokół nich w kobiecych wirujących spódnicach. Tak więc, podczas wiosennych wakacji, mieszkańcy Liechtensteinu lubią nosić mityczne maski, organizować ogniste procesje, ogniska i uroczystą paradę.

Jeśli planujesz odwiedzić Księstwo, zalecamy również wcześniejsze zapoznanie się z niektórymi prawa państwo, które być może wydaje się nieco surowe i konserwatywne, w tym kolejność rejestracji wizy , która od 1 kwietnia 2015 zmieniła się dla mieszkańców Rosji.

Весенний карнавалТанец лендер