Liechtenstein - raczej mały kraj, który przyciąga wszystkich podróżnych swoim spokojem i krajobrazami. Oczywiście, każdy turysta, opuszczając granice Księstwa, chciałby kupić sobie niezapomniany upominek. Następnie powiemy Ci, co możesz wnieść do pamięci z Liechtensteinu.

Prezenty i ręcznie robione pamiątki

Najlepszą pamiątką z Lichtensteinu będzie drewniany zegar z kukułką . W kaplicach miejskich można znaleźć wiele dzieł na różne tematy: świąteczne, rodzinne, królewskie, sezonowe itp. Średnia cena takich zegarków wynosi 125 euro.

Popularne pamiątki z Lichtensteinu to ceramika . Od 1836 roku Nendeln otworzył fabrykę do produkcji naczyń, które są wytwarzane wyłącznie za pomocą techniki Shedler. Nad każdą filiżanką, talerzykiem i innymi przedmiotami są prawdziwi mistrzowie. Każda z ich kreacji jest dziełem sztuki. W Liechtensteinie wyroby porcelanowe i ceramiczne mają naprawdę wysoką jakość, co odzwierciedla ich koszt.

Popularne pamiątki z Lichtensteinu

Liechtenstein jest jednym z największych państw do produkcji znaczków . Wielu kolekcjonerów zazwyczaj dostaje się do głównej poczty państwowej w momencie wydawania następnego rodzaju pieczęci. Dlatego najciekawszą i najcenniejszą pamiątką z Liechtensteinu jest album vintage. Koszt jednego takiego albumu to 75 euro.

Inną popularną pamiątką z Liechtensteinu było wino . Państwo położone jest u podnóża Alp, a to idealne środowisko do uprawy winnic. Dlatego lokalne wino ma wysoką jakość, a także doskonały smak.

Znaną specjalnością państwa jest czekolada . Wiele słodyczy jest gotowych umrzeć za dachówkę Furstenhutchen - najbardziej znaną markę wyrobów czekoladowych. W Liechtensteinie nie ma jednej firmy produkującej czekolady, ale każdy ma swoje własne tajne składniki, które nadają każdej z płytek pewną "indywidualność". Dlatego wielu turystów, opuszczając Liechtenstein, kupuje jako pamiątkę kilka kilogramów czekolady.

Sporo podróżujących zabiera ze sobą pocztówki z Liechtensteinu z widokami, różnymi tkaninami , a także pamiątkowe dzwony dla krów , które są integralną częścią ludu wakacje Z Księstwa. Ci, którzy odwiedzili obszary wiejskie, nabywają nasiona dla swoich witryn w różnych kolorach lub krzewach . Turyści chętnie przywożą z Liechtensteinu drewniane flety, rogi pasterskie i mniejszą wersję rogu alpejskiego - przedmioty, które odzwierciedlają bogatą historię, a co za tym idzie - wieki tradycje mieszkańców Liechtensteinu .

Марочный альбомВина ЛихтенштейнаШоколад Fürstenhütchen
Колокольчики для коровДеревянные флейтыДеревянные часы с кукушкой