Dość często turyści wystawiają znak równości między Norwegia i koncepcja ośrodka narciarskiego. To nie do końca prawda, ale jeśli o to chodzi, jazda na nartach tutaj będzie wielkim sukcesem. A jeśli jesteś zainteresowany przede wszystkim tym aspektem rekreacji - odwiedź Quitfiel, jeden z nich ośrodki narciarskie w zaśnieżonej Norwegii .

Ogólne informacje turystyczne

Nazwa miejscowości jest tłumaczona jako "Biała góra". Na mapie Norwegii kurort Kvitfjell znajduje się 50 km na północ od Lillehammer , nad brzegiem rzeki Gudbrandsdalslågen.

Квитфьель на карте

Ten ośrodek narciarski uznawany jest za stosunkowo młody. Co więcej, coraz częściej jest to pochlebnie określane jako jedno z najbardziej postępowych i nowoczesnych miejsc do jazdy na nartach. Kvitfiel został zbudowany na Igrzyska Olimpijskie w 1994 roku i od tego czasu stał się ulubionym miejscem wśród norweskiej elity sportowej. W szczególności jest to podyktowane faktem, że na lokalnych trasach można uzyskać szybki zjazd. Jest jednak miejsce dla rodziny odpocząć i jazda na łyżwach nowicjuszy, najpierw na snowboardzie lub na nartach. Ośrodek jest również znany z corocznych zawodów biatlonowych i kilku etapów Pucharu Świata w slalomie.

Пологий спуск

Co oferuje ośrodek narciarski Kvitfjell?

Osada znajduje się na wysokości 1025 m. Około 80% stoków jest tutaj sztucznie naśnieżanych. Łącznie dostępnych jest tutaj 9 wyciągów, w tym dziecięce. W Kvitfjel znajduje się 21 torów o różnym stopniu trudności o łącznej długości 29 km, z których 2 są oświetlone w nocy. Różnica wzniesień wynosi tutaj 854 m.

Один из подьемников

Zachodnie zbocze wioski Kvitfjell jest przeznaczone na snowpark, który jest wyposażony w skoki, skrzynie, tory i inne elementy. Ponadto ośrodek posiada obszar dla dzieci do jazdy na nartach. Jest wyposażony we wszystko, co niezbędne do uprawiania sportu i rekreacji, w tym pokój dziecięcy Bamsebo. Na trasie narciarskiej tor ma 650 metrów długości.

Лыжная трасса

Karnet narciarski na 6 dni kosztuje 47 USD, dzieci w wieku od 7 do 15 lat zapłacą 41 USD, a dzieci w wieku do 7 lat mogą korzystać z wyciągów za darmo.

Oprócz innych rozrywek, Kvitfjell oferuje swoim gościom jazdę konną, psie zaprzęgi, kuligi, paragliding, wspinaczkę i safari na quadach.

Зона катания у одного из отелей

Hotele i restauracje

Smaczne i szybkie przekąski dostępne są w barach White Mountain Bar i Tyrihans, które znajdują się na zachodnim zboczu Kvitfjell. Na szczycie znajduje się bar Apres Ski Koia i tajska restauracja Toppen.

TyrihansРесторан в Квитфьеле

Do najlepszych hoteli w Kvitfiel należy hotel Gudbrandsgard. Do jego bezsprzecznych zalet należy bliskość jednej z wyciągów i stoków narciarskich, sauny i spa, wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dobrymi opcjami zakwaterowania są również hotele Kvitfjell Alpinhytter i Kvitfjell Hotel.

Gudbrandsgard HotelKvitfjell Alpinhytter

Jak dostać się do Kvitfiel?

Do wioski można dojechać pociągiem Oslo podążając za stacją Ringebu, a następnie taksówką. Podróż trwa około 3 godzin. Pociągi odjeżdżają codziennie rano.

Вид на курорт