Tylko półtora kilometra od stolicy Norwegia znajduje się małe miasteczko Moss z populacją niewiele ponad 30 tysięcy osób. Ta gmina jest ważnym handlowym i przemysłowym centrum hrabstwa Estfold, a na jego terytorium znajduje się duży port, który przyjmuje statki z różnych części świata.

Klimat

Region jest zdominowany przez umiarkowany klimat. W Moss można zaobserwować jaskrawą sezonowość. Latem słupki termometru rosną do + 15 ° C. Zimy są chłodne, często można zaobserwować ujemne temperatury. Opady są obfite.

Один из пляжей города

Atrakcje

W okolicy jest wiele ciekawych miejsc. Główny zabytki można rozważyć miasto Moss w Norwegii:

 1. The Power and Metal Gallery , otwarta w 1986 roku, prezentuje prace renomowanych norweskich mistrzów. Kolekcja wykonana jest ze szkła i ceramiki, elementów wyposażenia wnętrz, biżuterii. Eksponaty można nie tylko oglądać, ale także kupować.
 2. Metodystyczny kościół w Moss jest jednym z najstarszych w mieście. W jednopiętrowej katedrze znajduje się kilka sal, w których odbywają się boskie usługi.
 3. Церковь Methodist
 4. Norweski Instytut Sztuki Punkt O , założony w 2006 roku. Działania Instytutu mają na celu organizowanie aukcji i festiwali związanych z różnymi dziedzinami sztuki.
 5. Норвежский художественный институт Punkt O
 6. Muzeum miasta i przemysłu. Jego ekspozycje opowiadają o rozwoju branży papierniczej i przemiału mąki w Norwegii. Niektóre wystawy poświęcone są architekturze Moss.
 7. Moss Kunst Ramme Art Center. Oto dzieła współczesnych artystów i projektantów z kraju. Zdjęcia, sukienki, ozdoby można kupić, a nawet zamówić.
 8. Muzeum warzenia przyciąga miłośników piany. W nim opowiesz o procesie produkcji piwa w najlepszych skandynawskich tradycjach.
 9. Музей пива
 10. Budynek Konventionsgarden , wzniesiony w 1778 roku, stał się sławny dzięki podpisanej tutaj umowie pomiędzy monarchami Szwecji i Norwegii dotyczącej granic morskich. Dziś budynek mieści biura różnych firm.
 11. Здание Konventionsgarden
 12. Galeria Moss , otwarta w 1969 roku, prezentuje przykłady sztuki współczesnej w Norwegii.
 13. Manor Ryud Gaard ma ponad 300 lat istnienia. Zachowały się warsztaty, ławy artystów, galerie. Zdjęcia i pamiątki można kupić.

Ponadto w okolicach Moss jest ponad 50 plaże , około 70 rzeźb, więc nie musisz się nudzić. Uchwyć kamerę, aby zrobić kilka zdjęć miasta Moss w Norwegii.

Hotele

11 działa na terenie miasta hotele . Najpopularniejsze są następujące:

 1. Pięciogwiazdkowy hotel Refsnes Gods czeka na swoich gości. Jego pokoje i sale ozdobione są obrazami artystów początkujących. W hotelu znajduje się luksusowa restauracja z kolekcją starożytnych win, w pobliżu znajduje się doskonała plaża, można zajrzeć do gabinetu masażu lub sauny.
 2. Trochę skromniejszy w hotelu Moss. Hotel oferuje komfortowe pokoje, doskonałą obsługę, pyszne jedzenie i bezpłatne drinki.
 3. Cudzoziemcy często zatrzymują się w Mitt Hotell. Jest bardzo przyjazny personel i przytulna domowa atmosfera.
Отель

Restauracje

W mieście Moss w Norwegii jest wiele kawiarni i restauracji. Wybór jest dla turystów, ale najczęściej wybiera:

 • Restauracja Ming;
 • Refsnes Gods AS;
 • Alby Kafe F15.

W nich można się cieszyć tradycyjne dania skandynawskie i dania z innych krajów świata. Goście zamawiają potrawy z owoców morza i mięsa. Popularne są także desery i kawa.

Уличное кафе

Jak się tam dostać?

Oslo i Moss dzielą 50 km. Odległość tę można pokonać samochodem, autobusem, pociągiem podmiejskim. Komunikacja komunikacyjna w miastach Norwegii jest dobrze rozwinięta, więc nie powinno być żadnych problemów z wyborem odpowiedniego lotu.

Недалеко от центра Мосса