Wyświetlanie mapy Norwegia można zauważyć, że Wyspy Lofotańskie są archipelagiem w północno-zachodniej części kraju na Morzu Norweskim. Jego skaliste wysepki są oddzielone małymi cieśninami, a z głównego obszaru kraju archipelag jest oddzielony cieśniną Westfjordu. Wyspy Lofoten stanowią zakątek dziewiczej przyrody o dziewiczych krajobrazach, pięknych zatoczkach, śnieżnobiałej piaszczystej plaże i krystalicznie czysta woda.

Informacje ogólne

Archipelag składa się z wielu małych wysp i 7 dużych wysp (Eustvigoy, Vestvogoy, Moskenezoy, Rost, Yimsoy, Yalakstadoya, Veroy). Całkowita powierzchnia Lofotów wynosi 1227 km kw. km. Stolicą Wysp Lofotów jest miasto Svolvær na wyspie Eustvigüy - administracyjnym, handlowym, rybackim centrum.

Лофотенские острова на карте страны НорвегияГород Свольвер

Na Lofotach zbudowano małe wioski, w których żyje około 25 000 ludzi. Głównym zajęciem wyspiarzy jest hodowla owiec i rybołówstwo. Dorsz jest złowiony głównie. Bazy rybackie na Lofotach w Norwegii znajdują się wszędzie.

Рыболовная базаТуристическая рыбалка на треску

Warunki klimatyczne

Klimat Wysp Lofoten odnosi się do klimatu morskiego o umiarkowanym klimacie, który charakteryzuje się niewielkimi rocznymi i miesięcznymi amplitudami temperatur, obfitymi opadami, silnymi wiatrami. Maksymalne dodatnie temperatury zarejestrowano w lipcu, kolumny termometru osiągnęły + 25 ° C. W zimie chłodnica Lofoten Islands, a termometry są stałe do + 5 ° C.

На пляже Atrakcje

Archipelag przechowuje wiele niesamowitych rzeczy. Główne atrakcje na Lofotach to:

Na wyspie Eustviguei

 1. Centre of Arts Nurnorsk, które wystawiało obrazy artystów, gloryfikujących piękno wyspy .
 2. Mount Blotinn (597 m), który wznosi się na północy i jest popularny wśród wspinaczy.
 3. Гора Блотинн
 4. Troll Fjord, odsłaniając spektakularne widoki ośnieżonych Tysiącyków, górzystych jezioro Trollfjordvatn.
 5. Тролль-фьорд
 6. Osiedle Kabelvog, które ma przytulne hotele. Ciekawe są drewniane domy, muzeum rybactwa i akwarium "Lofot", galeria "Espolin", która zbierała prace artysty Jonsona.
 7. Поселение Кабелвог
 8. Wioska rybacka Henningsvar, w której hibernują sądy miejscowych rybaków. W galerii znajduje się galeria norweskiego malarza Erica Harry.
Деревня Хеннингсвэр

Wyspa Westvåge

 1. Vixpollen Bay - przyciąga miłośników plaży. Oto doskonałe warunki do spokojnej i zacisznej rozrywki.
 2. Бухта Виксполлен
 3. Ruiny domu Wikingów to gospodarstwo o wymiarach 80 x 8 m, należące do przywódcy. Dziś w odrestaurowanym domu mieści się muzeum przodków Norwegów, którzy zgromadzili kolekcję spinningów, sztućców i innych artykułów gospodarstwa domowego.
Руины дома викингов

Wyspa Flakstadøy

 1. Dom wakacyjny Ramberg - znany jest ze starego kościoła z 1780 roku, znajdującego się na jego terenie.
 2. Дом отдыха Рамберг
 3. Wioska Nusfjord starannie konserwuje zabytki i atmosferę pierwszej osady Lofotów. Dziś wieś znajduje się pod ochroną UNESCO.
Деревушка Нусфьорд

Wyspa Moskenezoy

 1. Wioska rybacka Renu jest ulubionym miejscem artystów i wspinaczy na Lofotach w Norwegii. W odległości 10 km od niego znajduje się miejsce "O", z którego można zobaczyć słynne Wir Malstroma . Jego niesamowitą siłę można zaobserwować dwa razy dziennie.
 2. Рейне
 3. Góra Mostad to rajski ptak zamieszkały przez ponad 20 milionów ptaków.
Гора Мостад Rozrywka

Po zwiedzaniu możesz się trochę zabawić. Popularną grą wśród turystów jest wielorybie safari. Daty pojawiania się wielorybów z Wysp Lofotów trwają od połowy jesieni do połowy zimy. Ponadto, jeśli chcesz, możesz pokonać jeden z górskich szczytów pieszo lub rowerem, pływać kajakiem i morzem wędkarstwo - popularne rodzaje rekreacji na Lofotach.

Китовое сафари

Miłym przypomnieniem podróży na Lofoty w Norwegii będą malownicze zdjęcia najciekawszych miejsc na archipelagu.

Zakwaterowanie

Wybór mieszkań na archipelagu jest ogromny. Każda wyspa ma jedną lub więcej małych hotele możesz wynająć dom lub spędzić noc w furgonetce. Następujące zakłady są popularne:

 • jest popytem wśród obcokrajowców Anker Brygge na wyspie Svolvaer. Hotel oferuje przytulne pokoje, doskonałą obsługę, demokratyczne ceny;
 • Henningsvær Bryggehotel to doskonały hotel w Heimei. Goście oczekują komfortowych pokoi, wyśmienitą kuchnię, pomocny personel;
 • 4-gwiazdkowy hotel Lofoten Suitehotel będzie zadowolony z demokratycznych cen i współczynnika "cena-jakość".
Отель Restauracje

Na Lofotach szeroki wybór miejsc gastronomicznych. Możesz znaleźć przytulną kawiarnię i drogą restaurację. Turyści lubią spędzać czas w restauracji Krambua, Borsen Spiseri, Anitas Sjømat, gdzie można skosztować pysznych dań z dorsza i jagnięciny.

Уличный ресторан

Jak się tam dostać?

Przyszli turyści często są zainteresowani tym, jak dostać się na Lofoty. Jest na to kilka sposobów:

 1. Samolotem. Codziennie od stolicy do lotniska Evenes odlatują loty, które zabierają cię na miejsce w 1,5 godziny.
 2. Promem. Codziennie od portu z miasta Narvik małe promy pływają. Czas podróży to pół godziny.
 3. Podróż samochodem na Lofoty samochodem jest możliwa na drodze prowadzącej z Narwiku. Miasto i archipelag łączą most. Dzięki temu spacery i wycieczki wokół Wysp Lofotów mogą być organizowane niezależnie.