Norwegia zapewnia wyjątkowe możliwości turystyka narciarska z zapierającymi dech w piersiach dziewiczymi krajobrazami śniegu oczekującymi na odkrycie. Ośrodki narciarskie w Norwegii są atrakcyjne ze względu na stabilną pokrywę śnieżną. Sezon rozpoczyna się pod koniec października i trwa do maja. Jeśli odkryjesz lokalizację ośrodków narciarskich na mapie Norwegii, zobaczysz, że są one rozproszone po całym kraju, ale większość znajduje się na południu.

Горнолыжные курорты на карте Норвегии Główne ośrodki zimowe kraju

Najbardziej znane ośrodki narciarskie w Norwegii to:

 1. Tryusil . Największy norweski ośrodek narciarski, Trysil, znajduje się po obu stronach Tryusilfel. Oferuje wysoki standard obsługi i krótkie kolejki do wyciągów, z których słynie Norwegia, a także gwarantowany śnieg od grudnia do kwietnia. Tutaj znajdziesz najróżniejsze mieszkania: od zacisznych luksusowych domków po rodzinne apartamenty. Istnieją odpowiednie stoki dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, 3 place zabaw, 2 snowparki i 90 km tras do narciarstwa biegowego. W pogodny dzień na wyciągu można zobaczyć granicę Szwecji i podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę lasów, rzek i gór.
 2. Трюсиль
 3. Hemsedal . Ośrodek narciarski Hemsedal słynie z najlepszych szlaków w Norwegii. Ośrodek ten nazywany jest Skandynawskimi Alpami ze względu na strome góry, które kontrastują ostro z bardziej łagodnym krajobrazem innych norweskich kurortów. Istnieje wiele szerokich, zadbanych szlaków, obsługiwanych przez 24 wyciągi. Atrakcyjną cechą obszaru narciarskiego Hemsedal są bieżnie, które wiją się jak węże od najwyższego punktu (1,497 m) do podstawy (640 m), co pozwala początkującym korzystać z nich z pewnością. Ośrodek ma powierzchnię dla dzieci i zajmuje 70 000 metrów kwadratowych. m. Dzieci uczą się jeździć na nartach, schodzić po zboczach, organizowane są dla nich zawody.
 4. Хемседал
 5. Geilo . Przyjazny ośrodek Geilo jest idealny dla początkujących na śniegu, a także dla bardziej doświadczonego narciarza, który jeździ tu na narty. W Norwegii Geilo jest jednym z pierwszych ośrodków narciarskich. Jest to idealne miejsce do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą, z szerokimi możliwościami różnorodnej turystyki, zakwaterowania i wyżywienia. Turyści tutaj cieszą się ciszą, jednością z dziką przyrodą Park Narodowy Hardangervidda , idź ścieżkami w pobliżu wioski. Na narty oferuje 39 tras. Jest to świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi. W Norwegii są termalne spa. Jeden z nich znajduje się w Geilo. Są tu gorące źródła i hotele spa, które korzystają z wód mineralnych.
 6. ГейлоЛето в Норвегии
 7. Voss . W idyllicznych fiordach w zachodniej Norwegii, zaledwie godzinę jazdy od Bergen a tuż obok głównej linii kolejowej Oslo, Voss jest idealnym miejscem na weekendowy wypad lub na wielodniowe wakacje. Majestatyczna okolica, niezatłoczone stoki ośrodka Voss, fantastyczne obiekty i wszechobecna norweska gościnność sprawiają, że jest to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Norwegii. To tylko 10 minut od centrum miasta i oferuje szeroki wybór dobrze przygotowanych stoków odpowiednich dla większości narciarzy.
 8. Восс
 9. Lillehammer i Hafjell . Magiczne miasto Lillehammer to światowej sławy ośrodek narciarski i jeden z najpopularniejszych kurortów w Norwegii. Oprócz dobrej pokrywy śnieżnej ośrodek oferuje fantastyczny poziom usług w hotelach. Jest wiele doskonałych restauracji. W pobliskim Hafjell znajdują się sanatoria i stoki narciarskie. We wsi znajduje się wiele sklepów, restauracji, hotele . Dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w Norwegii nie tylko na nartach, są to idealne kurorty.
 10. ЛиллехаммерХафьель
 11. Skykampen . Położony w górach kilka godzin na północ od Oslo Spokojna miejscowość Skykampen jest idealnym miejscem dla miłośników narciarstwa biegowego. Fantastyczny śnieg i gwarantowany długi sezon sprawiają, że jest to miejsce atrakcyjne na wiosenną jazdę na nartach. To nowy kurort, ale jest już uważany za jeden z najlepszych w Norwegii, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają jeździć. Rafting, jazda na rowerze lub jazda konna, wędkarstwo , spacery - wszystko to jest zawarte w programie wakacyjnych wakacji tutaj.
 12. СкайкампенРыбалка в Норвегии
 13. Beytostolen. Ten uroczy ośrodek położony jest w samym sercu Norwegii. Położenie na skraju fiordów gwarantuje długie zimy i dużo śniegu. Ośrodek jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Do lotnisko tylko 45 minut. Możesz nie tylko jeździć na nartach, ale także uprawiać turystykę. Oczywiście, ośrodki w Norwegii są bardzo atrakcyjne w zimie, tutaj jest dużo śniegu, dobre warunki, ale warto pamiętać, że kraj Europy Północnej jest piękny o każdej porze roku. Zwiedzając letnie kurorty w Norwegii, można cieszyć się nie mniej niż zimą.
 14. Бейтостолен
 15. Wschód Ålesund . Mistyczne fiordy zachodniej Norwegii od dawna chwytają wyobraźnię turystów. Tylko w Strand możesz jeździć na nartach od szczytu góry aż do poziomu morza.
 16. Восточный Олесунн
 17. Narvik . To miasto jest otoczone górami i jest idealne zarówno dla alpinistów, jak i turystyki górskiej. Istnieją doskonałe warunki do jazdy poza trasami. Niebo w Narwiku jest szczególnie jasne i wspaniałe do obserwacji północnych świateł późną jesienią, zimą i wczesną wiosną. Od końca maja do końca lipca można zobaczyć słońce o północy.
Нарвик