Heroina jest uważana za jeden z najniebezpieczniejszych narkotyków naszych czasów. To plaga nie tylko dla organów ścigania i agencji narkotykowych, ale także prawdziwa plaga dla setek tysięcy ludzi, którzy "siedzą" na niej, a także dla swoich bliskich. Uzależnienie od heroiny jest straszliwym nieszczęściem, ponieważ nie ma antidotum na to i bardzo trudno jest leczyć takiego narkomana. Wszakże "dawka" staje się sensem jego życia, a osobowość znika. W rzeczywistości człowiek w dosłownym znaczeniu tego słowa przestaje istnieć.

Oznaki uzależnienia od heroiny

Fakt, że dana osoba bierze narkotyki, można dowiedzieć się, po prostu uważnie go obserwując. Podejrzenia powinny wywoływać wahania nastroju, depresyjny brak apetytu, zmiany w zachowaniu. Prawdziwe objawy uzależnienia od heroiny są następujące:

  • ciągłe noszenie z długimi rękawami, nawet w upale, aby ukryć ślady zastrzyków na rękach;
  • osoba całkowicie się zmienia postać wydaje się być nieznajomym;
  • apatia i brak zainteresowania wszystkim, stała senność i obojętność;
  • nieobecny "niewidomy" wygląd, stale zwężone źrenice, nawet przy niewystarczającym świetle, chociaż u zdrowych ludzi zwykle się rozszerzają;
  • nawracające złe zdrowie - podczas zerwania z powodu braku "dawki";
  • ciągłe zapotrzebowanie na pieniądze, skłonność do kradzieży, wyciąganie cennych rzeczy z domu, może nawet do policji za drobną kradzież.

Konsekwencje uzależnienia od heroiny

Jak zauważono powyżej, najgorszy jest całkowity rozpad. osobowości . Obejmuje to nie tylko zachowania aspołeczne, ale także pojawienie się niebezpiecznych chorób, takich jak HIV i AIDS lub przewlekłe patologie serca, wątroby, układu nerwowego i zaburzeń psychicznych. Uzależnieni od heroiny nie żyją objawy uzależnienia od heroiny przez długi czas bardzo często umierają bardzo młodo z przedawkowania, w rzeczywistości zabijają się własnymi rękami przez niedbalstwo.

Leczenie uzależnienia od heroiny

Pozbycie się uzależnienia od heroiny jest możliwe tylko przy pomocy specjalistów w ośrodku rehabilitacyjnym. Leczenie jest złożone, trwa co najmniej sześć miesięcy, a następnie inny uzależniony jest obserwowany przez długi czas. W pierwszym etapie przeprowadza się detoksykację w celu złagodzenia bólu związanego z "łamaniem", po którym psycholodzy pracują z pacjentami, którzy pomagają przywrócić zainteresowanie życiem i znaleźć w nim inne znaczenie niż euforia narkotykowa.