Kongruencja - (congruens łaciński, -ntis - proporcjonalny, właściwy), w psychologii: stan integralności; otrzymanie prawdziwej informacji; skoordynowane działania, wychodzące werbalne i niewerbalne. Osoba przystająca jest szczerą osobą, której nie widać w kłamstwie. Na przykład, kiedy komunikujemy się, widzimy zgodność z zewnętrznym stanem wewnętrznej rzeczywistości. Ta koncepcja przystawania została wprowadzona przez Carla Rogersa. Przykładem niedopasowania może być pozór lub oszustwo. Są pomieszani z hipokryzją i obłudą.

Teoria Kongruencji

Osoba, która wykazuje niedopasowanie, może nawet nie być tego świadoma. Zdarza się to w momencie gniewu lub stresu lub zamieszania. Człowiek w tym momencie naprawdę tak myśli. I zauważamy to, ale nie zwracajmy uwagi, nie rozumiejmy i nie wybaczajmy. Ale tak się składa, że ​​osoba konkretnie próbuje oszukać, zakłada maskę. Wtedy zaczniemy traktować go inaczej.

Kongruencja w komunikacji

Z przystojną osobą chcę pozostać w kontakcie, mieć relacje biznesowe. Niemal zawsze jesteśmy pewni prawdziwości jego słów. Nie mamy wątpliwości co do jego nieszczerości. Pamiętaj o swoim stosunku do małego dziecka.

W kontaktach z podejrzanymi ludźmi zawsze zwracaj uwagę na wskaźniki zewnętrzne. Dość często oszuści wyładowują się w sposób niewerbalny. Porównaj z tym, co usłyszałeś, a wtedy będziesz uważny i skoncentrowany. W rezultacie nie są oszukiwani, zasada przystawania jest szczera, zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Ludzie otaczający odczuwają nieszczerość. Konieczne jest zrozumienie. W każdym zawodzie ludzie przystający są bardzo docenieni.

Kongruencja w komunikacji

Każdego dnia musimy się rozwijać, aby się poprawić. Jeśli niechętna przystająca osoba nadal kłóci się w swoim mieszkaniu i na ulicy, nigdy nie odniesie sukcesu. Ponieważ w każdym działaniu się manifestujemy. Jak mamy w domu i rodzinie, więc mamy w pracy i z przyjaciółmi. Spróbuj rozwinąć dobry nawyk. I tak, jeden po drugim, ćwicz innych, zastępując te złe.

Kształcenie się jest niezbędne do komunikacji. Bądź uczciwy i uporządkowany. Z takimi ludźmi robią kompromis, przyciągają, interesują.

Bycie przystającym nie jest trudne. Wszystko zaczyna się od małych. Jeśli chcesz osiągnąć to od innych, zacznij od siebie:

    kongruencja w komunikacji
  1. Po pierwsze, zawsze informuj o swoich działaniach i działaniach, bez względu na to, jak mało mogą się wydawać. W sytuacjach, które są znane tylko tobie, wyobraź sobie, że są one znane całemu światu. Być może wtedy będziesz myślał częściej i na dużą skalę, zdecydowanie, nie popełnij błędu.
  2. Po drugie, jeśli zdołamy się kształcić, stanie się jasne dla innych. I będą szanować i ufać tobie więcej! Każdy będzie mógł się kształcić, jeśli zrozumie wagę i wyznaczy cel. Twoi przyjaciele mogą ci pomóc. Bądź uczciwy wobec siebie i innych. Sukcesy!