Słowo "charakter" przetłumaczone z języka greckiego oznacza "cechę odróżniającą" (ponieważ fraza "cecha charakteru" jest w pewnym sensie nawet tautologią), i od niej będzie ona przyjmować, podobnie jak mozaikę, obraz każdego z nas. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jakie cechy charakteru są, które z nich lubią, a które odpychają, oraz jak dowiedzieć się, jaką postać ma osoba.

W jakim wieku powstała postać?

Wielu rodziców błędnie uważa, że ​​nowy członek rodziny jest białym prześcieradłem, na którym można narysować wszystko. Oczywiście niektóre cechy charakteru zależą od tego, jakie postawy dawali rodzice w dzieciństwie, ale ważne jest, aby zrozumieć, że dana osoba rozwija się i zmienia przez całe życie (chociaż fundamentalna percepcja leży u niego w ciągu trzech lat), a życie zaczyna się w łonie matki. matki.

Akcenty i temperament

Uważa się, że zachowanie zależy od charakteru, a jednak właśnie to lub to zachowanie (rola) stopniowo prowadzi do dynamiki charakteru. To powiedział Arystoteles. Jednak istnieją jeszcze takie fundamentalne cechy, które są nam właściwe od urodzenia i mają wpływ na inne cechy. Są to pojęcia takie jak akcentowanie i temperament.

Czym jest to tajemnicze akcentowanie słowa. Tak więc psychologowie nazywają nadmierny rozwój pewnych cech charakteru. Klasyfikacje akcentów zostały opracowane nieco, często używamy tylko dwóch cech:

  1. Ekstrawertyk Ten typ obejmuje ludzi, którzy koncentrują się na działaniach społecznych i dużej firmie, która czuje się jak ryba w wodzie.
  2. Introwertyk. Wielu mylą introwersję z nieśmiałością, ale to nie jest do końca prawdą. Tylko introwertycy czerpią energię życiową z własnych źródeł i czują się dobrze w pojedynkę lub w otoczeniu niewielkiej liczby osób.

Oprócz akcentów psychologowie łączą cechy charakteru z grupami temperamentu. Prawdopodobnie słyszałeś te definicje: choleryk, flegmatyczny, sangwiniczny i melancholijny. Przed ich opisaniem, spróbujmy określić, który z czterech rodzajów temperamentu jesteś?

Mini-test: "Jaka jest twoja postać?"

Ten test został przedstawiony jako karykatura przez artystę Bidrstam. Odtąd jest często zawarty w ankietach w celu określenia temperamentu.

Wyobraź sobie, że siedzisz na ławce, a obok ciebie jest twój ulubiony kapelusz. I nagle ktoś przypadkowo siada bezpośrednio na nakryciu głowy. Twoja reakcja:

wpadnij w szał i wyrzuć swoje emocje na winnych (X), nie spiesz się, aby się zdenerwować: w końcu sytuacja jest nawet zabawna (C); rozkaz, spokojnie weź ranny kapelusz i połóż go na głowie (F).

Odpowiedzi

(X) Choleric. "Jestem cholerą" to częste rozpoznawanie młodych dziewcząt, ponieważ wahania nastroju, inicjatywa, energia, a nawet pryncypialność są charakterystyczne dla tego typu (jeśli, oczywiście, określone są pewne cele). Życie duchowe jest ważne dla choleryka, w przeciwnym razie drażliwość i gorący temperament prześlizgują się przez jego charakter.

(C) Sanguine. Wyróżnia Cię towarzyskość, umiejętność szybkiego łączenia się z ludźmi i, ogólnie, dostosowywania się do nowych warunków. Istnieje jednak ciągła i niezmienna potrzeba zmiany wrażeń. Krwawe jest bardzo powierzchowne, dlaczego można go oskarżać o nietrwałość.

Flegmatyczny. Być może mówią o tobie, że jesteś powolny, jednak fakt, że nie jesteś natychmiast zaangażowany w nowy biznes, nie oznacza, że ​​nie zostanie on zakończony do końca. Wręcz przeciwnie, cierpliwość i stałość są charakterystyczne dla osób flegmatycznych. Rzadko tracisz panowanie nad sobą, polegasz na swojej sile i nie lubisz bezczynnego gadania.

Melancholijny Jesteś wrażliwy i nieśmiały. W obliczu kłopotów lub, jak myślisz, nieporozumień, możesz się poddać. Martwisz się o siebie, długo, gorzko i głęboko. Są skłonni wziąć wszystko do serca, jednak jeśli jesteś otoczony przez kochających ludzi, to daje ci siłę i pomaga wykonać zadania.

Jaką postać powinna dziewczyna lubić?

Dziewczęta często zastanawiają się, co lubią bohaterowie, jeśli to możliwe, "poprawiają" ich cechy. Aby zrozumieć, że ostateczna odpowiedź nie istnieje, spójrzcie na facetów swoich przyjaciół. Czy wszystkie ich cechy lubisz? Nie zdziw się, jeśli to, co uważasz za wady, jest cnotą dla kogoś. Wszystko dlatego, że zależy od percepcji innych ludzi, w tym od tego, jaka jest twoja postać.

Ale, oczywiście, są ogólnie uznane zalety w naturze dziewcząt. Dowiemy się, jakie cechy i cechy charakteru najczęściej przypominają facetów:

  • poczucie humoru. Jeśli śmiejesz się z tych samych żartów, ale wciąż umiesz się śmiać, twoje szanse na zwrócenie uwagi są dość wysokie. Nie na darmo, Goethe powiedział, że "charakter ludzi nie przejawia się w taki sposób, jak w tym, co uważają za śmieszne";
  • opieka, życzliwość. Te cechy jak mężczyźni instynktownie, bo troskliwa dziewczynka będzie dobrą matką;
  • schludność Nie ma faceta, który lubi niechlujną dziewczynę;
  • wielkoduszność Skąpstwo odpycha i jest związane z małostkowością;
  • umiejętność słuchania. Jest to rzadka cecha jaką postać lubią faceci doceniane przez każdą osobę, bez względu na płeć;
  • "Stinker". Absolutnie perfekcyjni bohaterowie często denerwują się swoim ideałem. Mało kto przyznaje, że lubi udział w szykowaniu, jednak bez tego pikantnego związku relacje są zbyt mdłe.

Nie staraj się być idealny dla wszystkich, w końcu jakakolwiek przerażona cecha charakteru zyskuje nieprzyjemne odcienie. Tak więc schludność może rozwinąć się w skrajną wybredność, oszczędność - w chciwość i życzliwość - w skłonność do samoofiary i wymazanie własnej osobowości. Bądź sobą i kochaj siebie, ponieważ jesteś wyjątkowy!