Tłumaczenie słowa gerontophilia z języka greckiego oznacza miłość do starszych. Jest to rodzaj fetyszyzmu, kiedy pożądanie seksualne nie wynika z pewnej osobowości, ale z wieku kobiety / mężczyzny. Może to być również miłość do starych kobiet związanych ze sadyzmem. Jednak takie odchylenie jest niezwykle rzadkie.

Przyczyny gerontofilii

W psychoterapii i seksuologii gerontofilię uważa się za zaburzenie pożądania seksualnego. Ta choroba jest niezdrowym pożądaniem seksualnym osób starszych. Obserwuje się go u osób cierpiących na psychopatię (zaburzenie osobowości), schizofrenię i osoby upośledzone umysłowo. Przyczyny gerontofilii:

  • wynik nadużycia nieletnich, uwodzenia dzieci i nastolatków przez osoby starsze;
  • pierwsze doświadczenia seksualne związane z osobą dorosłą mogą w przyszłości wpływać na cechy pożądania seksualnego;
  • niepewność co do ich własnych zdolności seksualnych. Człowiek boi się "nienasycenia" młodej dziewczyny. Jego strach ustępuje, gdy mamy do czynienia z mniej wymagającymi starszymi partnerami;
  • z wiekiem osoba stara się znaleźć pocieszenie, aby zrekompensować brak uwagi dla siebie od dorosłych w dzieciństwie. Wyjaśnia to stosunek dziecka do dorosłego jako wzoru do naśladowania, ideał;
  • problemy związane z dojrzewaniem, niewłaściwa edukacja seksualna może być przyczyną choroby;
  • infantylizm, słabe pożądanie seksualne, zwłaszcza wśród dziewcząt;
  • sadyzm Miłość na tle sadyzmu wobec starszych, którzy nie mogą się przeciwstawić, są słabi i bezbronni;
  • pragnienie dziewcząt cierpiących na masochizm, aby były posłuszne starcom;
  • przyciąganie dziewcząt do starszych mężczyzn wynika z chęci zdobycia doświadczenia.

W szkole wiele dziewcząt zakochuje się w nauczycielach, aktorkach i dorosłych aktorkach. Młode uczennice ciągną dorosłych mężczyzn. Jest to jedynie pragnienie spotkania się z kimś, kto może się bronić w taki sam sposób jak ojciec. Jest to szczególnie ważne w przypadku dziewcząt, które wychowały się bez ojca. W ten sposób próbują zrekompensować to, czego nie otrzymali w dzieciństwie - ojcowską miłość i troskę.

Leczenie gerontofilii

Seksualne perwersje to poważne zmiany w naturze i cechach pożądania seksualnego. Każde odchylenie przyczynia się do pożądania stosunku seksualnego w nietypowym otoczeniu, w dziwny sposób, z nieodpowiednim partnerem seksualnym.

Psychoterapia lekami psychotropowymi może pomóc pozbyć się tego zaburzenia seksualnego. W większości przypadków leczenie powiodło się. Jednak odchylenia seksualne terapii farmakologicznej nie mogą całkowicie rozwiązać problemu. Akceptacja hormonów jest wskazana tylko przy oczywistych zaburzeniach endokrynologicznych. Jeśli bolesne jest dla osoby radzenie sobie z nagłymi impulsami seksualnymi, nie będzie zbyteczne przyjmowanie neuroleptyków.

Sesje psychoterapii z doświadczonym specjalistą są najlepsze. Tutaj dana osoba będzie miała okazję zrozumieć siebie i razem z psychologiem spróbować rozwiązać problem.

Przyczyny gerontofilii

Zapobieganie różnego rodzaju perwersji seksualnych opiera się na prawidłowym wychowaniu dzieci. Przeżyj wysokie wartości moralne, różne zainteresowania i aspiracje dla swojego dziecka, kształtuj ich poczucie własnej wartości. Czynniki te zmniejszają ryzyko dziwnych skłonności seksualnych. Pamiętaj tylko, że nie możesz lekceważyć roli bardziej doświadczonych seksualnie towarzyszy w życiu Twojego dziecka. Prawdopodobnie nie uda ci się ochronić dziecka przed nim, ale głównym celem jest bycie prawdziwym przyjacielem. W okresie dojrzewania ważne jest zaufanie między dziećmi i rodzicami. Godny przykład tego ostatniego przyczyni się do zasady powielania przez dziecko.