Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dany kolor ma inny wpływ na osobę, niektóre odcienie mogą uspokoić, inne, wręcz irytujące, inspirujące itp. Dziś porozmawiamy o tym, co brązowy oznacza w psychologii.

Wartość brązu w psychologii

Brązowy jest uważany za kolor bezpieczeństwa, komfortu, wygody, nawet w starożytnym Egipcie, ten odcień oznaczał narodziny i życie. W psychologii brązowy kolor związane z barierami życiowymi, trudnościami, więc można śmiało powiedzieć, że jest to kolor ludzi, którzy są pracoholikami, ludźmi, którzy są przyzwyczajeni do rozwiązywania problemów i osiągania sukcesów na własną rękę. Osoby preferujące brąz wyróżniają się pragmatyzmem, rozwagą, optymizmem, uwielbiają spokojne, wymierne życie i mają zwyczajne, bardzo przyziemne sny.

Wartość brązu w ubraniach pod względem psychologicznym

W starożytnym Rzymie tylko brązowi niewolnicy nosili ubrania, a ludziom o wysokim statusie nie wolno było nosić brązów. W średniowiecznej Europie wierzono, że ludzie, którzy nosili brązowe ubrania, napotkali kłopoty, nieszczęścia i cierpienia. W Rosji, przeciwnie, brązowy kolor był kolorem ludzi bardzo bogatych i szanowanych.

We współczesnym świecie brąz nie jest zabroniony, a ludzie, którzy nie chcą przyciągać uwagi, którzy wyróżniają się powagą i praktycznością, wolą go. Ubrania tego koloru wskazują, że osoba, która je nosi, dąży do słodyczy, chce osiągnąć sukcesu ale nie chce tego reklamować. Kobiety, w szafie z ubraniami, które są brązowe, są bardzo aktywne w miłości, są lojalnymi i oddanymi osobowościami, chociaż wyróżniają się niespotykanym uporem.