Spójrzmy prawdzie w oczy - dziś mamy znacznie więcej możliwości, ale niezmiennie żyjemy w dużo nudniejszym świecie niż ten, w którym żyli nasi przodkowie.

Nonsens! Żyjemy w XXI wieku, w wieku, w którym postęp naukowy i technologiczny rozwija się skokowo, kiedy o wiele więcej jest realizowanych tego, o czym ludzie pomyśleli lub mogli marzyć! Stoimy w obliczu problemu ... jesteśmy znudzeni.

Dlaczego rodzi się nuda? Skąd ona pochodzi? Co to jest? Odłamek gdzieś, co nie pozwala żyć spokojnie i równomiernie? A może nuda to mechanizm samoobrony od odległych przodków?

Dlaczego tęsknimy?

Nuda - stan osobowości, spowodowany monotonią procesów, które się powtarzają, co nieodmiennie prowadzi do utraty zainteresowania wokół tego, co się dzieje.

Wewnątrz nas od niepamiętnych czasów żyje instynkt żywiciela rodziny, odkrywcy. Położyliśmy gen zaniedbania wiedzy. Ale - to pech! - nie musimy się otwierać i uczyć. Nie, oczywiście, szczególnie szaleni marzyciele wiedzą, że gdzieś są naukowcy i wynalazcy, którzy przychodzą dzień po dniu z nami wszystkimi najlepszymi i najlepszymi towarami, szukają sposobu, aby ułatwić nam, całej ludzkości, żyć. Ale w większości na dzień dzisiejszy tworzymy z Tobą balast. Nic dziwnego, że znudzi nas nuda!

Nie musimy nic robić. Aby zdobyć jedzenie - po prostu idź do supermarketu. Być ciepłym i lekkim - płacić za media w domu. Aby dobrze się bawić - idź do kina, włącz film w domu, przejdź do trybu online lub zagraj w grę komputerową. Aby zrealizować wszystkie powyższe, musisz zrobić tylko jedno - zarabiać pieniądze.

Aby tego dokonać, nie musimy też niczego wymyślać - wystarczy usiąść w naszym miejscu pracy. Ale tutaj czekamy na nudę! Po opanowaniu kilku podstawowych funkcji, uczeniu się rozumienia kilku programów, wystarczy wykonywać metodycznie, dzień po dniu, pewien zestaw powtarzalnych czynności. I jak się pozbyć nudy - nie wiemy.

Bez zbawienia ludzkości, a nawet życia, jak w popularnych filmach. Brak ochrony ich interesów. Nie podtrzymywanie własnego ja. Wszystko, czego możesz chcieć, już nie musisz wymyślać - z przyjemnością zaoferuje ci to Internet.

Psycholodzy mówią, że zaczynamy cierpieć z nudów w dzieciństwie, w momencie, w którym przestajemy grać. Dzieje się tak, gdy dziecko staje się pasywnym graczem, gdy staje się konsumentem zorganizowanej rozrywki. TV, komputer itp. Dzieci z takim "żuciem" i zorganizowanym innym wypoczynkiem nie rozwijają fantazji, niezależności i zainteresowań.

To samo dzieje się z dorosłymi. Niezmiennie powtarzając nasze życie, często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo się nudzimy. A potem szukamy rozrywki.

Jak pokonać nudę?

Walka z nudą może być destrukcyjna i konstruktywna.

Destrukcyjne działania, które człowiek wymyśla dla siebie, jako lekarstwo na nudę, to:

  1. Spotkaj się z przyjaciółmi w barze i wypij drinka
  2. Słuchaj muzyki
  3. Oglądaj telewizję
  4. Bezcelowo surfuj po Internecie
  5. Usiądź w sieciach społecznościowych

Konstruktywny sposób jest bardziej skomplikowany. To wymaga od nas zwiększenia aktywności. Gęsta grafika i odwaga. Organizacyjność i koncentracja. Wyznaczanie celów, znajdowanie znaczenia we wszystkich twoich działaniach. A to zdecydowanie najlepsze lekarstwo na nudę.

Niektórzy psychologowie uważają, że nuda pojawia się, gdy osoba unika robienia tego, czego naprawdę chce. Być może to lekarstwo na nudę wydaje mu się niemożliwe, beznadziejne, straszne, beznadziejne. W tym miejscu energia, która powstała dla realizacji danego pragnienia, jest zablokowana, powstaje "zacisk". Ale nigdzie się nie wybiera! Okazuje się, że siła działania równa się sile sprzeciwu. Pragnienie osiągnięcia tego celu to niechęć do zmiany czegoś.

Nasza niechęć do zmiany dla nas samych i naszego życia jest ochronnym mechanizmem psychiki każdego zdrowego człowieka. Od każda zmiana jest ryzykiem. A konsekwencje są nieznane. W ten sposób chroni nas nasza psyche. Ale w zamian za nas przychodzi nuda.