Co jest niebezpieczne dla bulimii i jakie są konsekwencje tej choroby - temat naszej dzisiejszej rozmowy.

Bulimia to przejadanie się, obżarstwo. Choroba wiąże się z poważnymi problemami psychologicznymi, dlatego bardzo ważne jest rozpoczęcie leczenia na czas.

Co powoduje bulimię?

Pacjenci z bulimią są przetrzymywani jako zakładnicy wobec swoich słabości. Osoba o silnej woli rzadko znajduje się w tak nieprzyjemnej sytuacji. Bulimia jest potencjalnym wrogiem dla niezabezpieczonych ludzi. Wypełnianie pustki w duszy, "zagłuszanie" problemów - wszystko to jest obarczone poważnymi konsekwencjami.

  • niebezpieczeństwo przejadania się. Nadwaga i nieidealne proporcje figury są niczym w porównaniu z możliwym pęknięciem ścian przełyku i żołądka. Jak wielu wie, te dodatkowe funty negatywnie wpływają na pracę serca i stan naczyń krwionośnych;
  • niebezpieczeństwo wywołanych wymiotów. Często ci, którzy cierpią na bulimię, powodują odruch wymiotny, aby pozbyć się pożywienia, które zjedli. Za każdym razem, gdy nawyk ten jest ustalony, w przyszłości osoba zrobi to "na maszynie". Anoreksja jest również niebezpieczna.

Skutkiem częstych wymiotów jest naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie człowieka. To ostatnie może prowadzić do okresowych przerw w oddychaniu podczas snu, zaburzeń rytmu serca, ciężkich napadów padaczkowych.

Ponadto sok żołądkowy stopniowo niszczy szkliwo zębów, zmienia ich kolor i powoduje próchnicę zębów. W przyszłości będą pękać i kruszyć się, niezwykle trudno będzie zatrzymać ten proces.

Należy również zauważyć, że sok żołądkowy może stopniowo niszczyć tkankę płucną. To z kolei może prowadzić do ciężkiej postaci zapalenia płuc

  • niebezpieczeństwo stosowania środków przeczyszczających. Oprócz wymiotów, osoby cierpiące na bulimię uciekają się do środków przeczyszczających. Niebezpieczeństwo polega na tym, że stopniowo jelito odmawia pracy niezależnie, aw przyszłości bardzo trudno przywrócić normalną aktywność. Nie rzadkie przypadki interwencji chirurgicznej, która jest jedynym sposobem na rozwiązanie problemu;
  • zagrożenie dla zdrowia psychicznego. Stres i depresja mogą być zarówno przyczyną choroby, jak i jej skutkami. Często stan psycho-emocjonalny ulega jedynie pogorszeniu, jeśli przed kolejnym rozpadem osoba już cierpi na takie schorzenia. Więc nie myśl, że kolejne wiadro lodów może uratować cię od smutnych myśli.

Odzyskiwanie po bulimii

Kiedy choroba ustąpiła, ważne jest, aby przyjąć odpowiedzialne podejście do żywienia. Po bulimii nie wolno nadużywać dużych posiłków, wysokokalorycznych i tłustych potraw. Pamiętaj, aby ustawić tryb zasilania, przemyśl nad menu. Niech twój lekarz pomoże ci w tym.

Po raz pierwszy należy zwrócić szczególną uwagę na lekkie zupy warzywne, bulion z kurczaka z grzankami żytnimi, przecier warzywny, sałatki, kaszki. Szczególnie przydatne będą płatki owsiane i gryka.

Ryby i mięso gotowane na parze z minimalną ilością przypraw to Twój wybór. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że porcje powinny być niż bulimia jest niebezpieczna mały Lepiej jeść trochę, ale często (4-5 posiłków). Raz lub dwa razy w tygodniu zorganizuj sobie dzień postu, nie daj się ponieść gorącym napojom. Dużo cukru i kwasu (na przykład herbata z cytryną) jest przeciwwskazane. Pij więcej wody, co najmniej dwa litry dziennie.

Staraj się pozostać w dobrym nastroju. Pozytywny nastrój i radość pomogą szybko przystosować się do "nowego" życia. Znajdź sobie hobby, hobby.

W przyszłości nie odmawiaj sobie przyjemności zjedzenia snish ​​kebaba lub lodów. Najważniejsze, żeby znać miarę.