Czym jest opowiadanie historii? Koncepcja rosyjskiego obywatela jest nowa i niezwykła. Ale jego istota jest zrozumiała nawet przez ignorantów, ponieważ ulubionym sposobem przekazywania sobie nawzajem informacji było opowiadanie historii. Zasady tworzenia opowieści to zasady budowania harmonijnej linii fabularnej.

Opowiadanie historii - co to jest?

Informacja jest mocno przyswajana przez przeciwnika, jeśli nosi on ładunek semantyczny, który jest związany z jego życiem, charakterem, działaniami. Na przykład dana osoba otrzymuje słowo "cytryna", a pod wpływem serii skojarzeń ma wyraźny obraz i reakcje fizyczne. Jeśli powiesz "mangostan", to przed okiem umysłu pojawi się duży znak zapytania.

Rozmówca w zakłopotaniu: co to jest, gdzie jest stosowany, do jakich celów? Opowiadanie historii jest kierunkiem literatury, która wykorzystuje kolorowe, ekscytujące, intrygujące historie. Wywołują żywą reakcję słuchacza, ponieważ szczegóły fabuły bezpośrednio współbrzmią z jego własnym życiem i momentami, które zna.

Rodzaje scenorysów

Opowieść, którą autor opowiada, jest pełna wydarzeń i przygód, w których biorą udział prawdziwi lub fikcyjni bohaterowie. Metoda opowiadania może być stosowana zarówno dla szerokiej populacji, jak i dla małej grupy ludzi, a nawet dla jednej osoby. Wyróżnij jego główne typy:

 1. Społeczne opowiadanie historii . W kolektywach ludzie mogą łączyć wspólne interesy, hobby , kierunek pracy. Informacje są przedstawiane w postaci plotek i plotek, które są przekazywane między sobą. Ludzie podziwiają, denerwują się, przerażają, zazdroszczą i "próbują wydarzeń dla siebie". Jak by to zrobili, co by powiedzieli, jaki wynik można by znaleźć w sytuacji? Każdy z słuchaczy wyciąga własne wnioski.
 2. Opowiadanie kulturowe . Są to historie, w których pojęcie moralności i moralności przechodzi przez "czerwoną nitkę", poruszane są kwestie wiary.
 3. Niewytłumaczalne . Ta kategoria obejmuje informacje, których nie można zweryfikować i zweryfikować pod względem autentyczności, ale jej akcja wzbudza i podnieca, wywołuje uczucie lęku, dezorientacji. Ten rodzaj opowiadania jest interesujący, ponieważ osoba jest zanurzona w świecie nieznanym, w którym musi przetrwać bez pomocy, aby poradzić sobie z problemami w niebezpiecznych sytuacjach.
 4. Rodzina . Historie dotyczą ciągłości pokrewieństwa, pamięci poprzednich pokoleń i ich osiągnięć. Na przykład jeden z krewnych odniósł sukces i uznanie dzięki wyjątkowym umiejętnościom twórczym lub zdolności do ukończenia każdej firmy, która została rozpoczęta.
opowiadanie historii

Opowiadanie historii w marketingu

Produkty są bardzo popularne, gdy kupujący chętnie go kupią. Opowiadanie historii w biznesie - odpowiedni ruch reklamowy, pozwalający ocenić wszystkie zalety kupowania. Aby to zrobić, tworzone są ciekawe historie, które mogą przeniknąć do samego serca odbiorców i zlokalizować wielu potencjalnych klientów.

Podstawy opowiadania historii w handlu: zachęcanie pracowników do produktywnej pracy. Menedżer lub lider opowiada historie, które prowadzą do działania, zdolność do działania poza polem w trudnych sytuacjach. Motywacja do nowych osiągnięć przekształca rutynową aktywność w sposób samorealizacji dla każdego z pracowników. Zysk rośnie, sprawy firmy kwitną.

Tajemnice opowiadania historii

Suche, beztwarzowe teksty nie są pamiętane i nie wywołują żywej reakcji słuchaczy. Tematy do opowiadania mogą być różne, ale łączą w sobie obecność bohatera, szczegóły zawartości, emocje i wyniki, w których istnieje moralność. Słuchacz prezentuje się w tej sytuacji, zastanawia się nad decyzją, którą podejmie, jeśli będzie na miejscu bohatera.

Jak pisać storyboardy?

Aby pisać historie wykorzystano styl artystyczny. Jak pisać opowiadanie historii, jeśli wcześniej nie musiałeś tego robić? Dynamiczna fabuła z pierwszymi słowami powinna przyciągać uwagę słuchacza. Większość ludzi jest w stanie skupić się na określonym obiekcie przez 20 minut. Trudno będzie ponownie zwerbować ich ze swoją narracją. Pouczająca kolorowa historia składa się z:

 • więzi;
 • konflikt;
 • rozwój;
 • Uzupełnienie.

Opowiadanie historii - książki

Talent literacki nie jest darem podanym z góry, ale wynikiem wielu lat pracy. Sztukę pisania i opowiadania fascynujących historii można opanować czytając literaturę fikcyjną i naukową, pisząc niezależnie małe historie. Pomoże to w książkach na temat opowiadania historii:

 1. Annette Simmons "Opowiadanie historii . Jak wykorzystać moc opowieści? ". Znana pisarka dzieli się swoim czytelnictwem z szeroko rozpowszechnioną metodą przekonywania ludzi na Zachodzie.
 2. Paul Smith "Mistrz opowieści . Pokonaj, przekonaj, zainspiruj. " Autor oferuje ponad 100 gotowych opowiadań, których modele można wykorzystać samodzielnie.
 3. Natalia O'Shey, Natalia Lapkina "Bajki opowiadane w październiku" . Pisarze przedstawiają czytelnikom 7 słynnych irlandzkich legend. Lubią dzieci, a dorośli mogą używać historii do opowiadania historii.