Naukowe określenie "bulimia" oznacza obżarstwo. Jest to powszechny problem przedstawicieli współczesnego społeczeństwa. Choroba nie jest tak fizjologiczna, jak psychologiczna i konieczne jest jej leczenie. Możesz sam wyleczyć bulimię, najważniejszą rzeczą jest wiedzieć jak.

Bulimia objawia się nagłymi impulsami i atakami ogromnego obżarstwa. Osoba może przestrzegać właściwego odżywiania, jest tylko "zdrowe" jedzenie, ale od czasu do czasu bez kontrolowania "nalotów" na swojej lodówce. Przejadanie się w końcu powoduje poczucie winy, poczucia własnej nienawiści, wstydu.

Takie "święto żołądka" jest zwykle organizowane raz lub dwa razy w tygodniu i utrzymywane w tajemnicy przed wszystkimi. Człowiek rozumie, że jedząc olbrzymią ilość wysokokalorycznych pokarmów na raz, nie odniesie z tego korzyści, wstydzi się siebie. Dopiero teraz realizacja tego przychodzi do niego nieco później.

Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę stałego przywiązania do żywności. Bulimia świadczy o zaburzeniu psychoemocjonalnym. Przyczyny tego mogą być następujące:

  • stres i depresja. Trudne chwile w życiu, trudne sytuacje, problemy - wszystko to niekorzystnie wpływa na stan emocjonalny człowieka. Wpaść w rozpacz i próbować zagłuszyć ból jedzenia - wielu tak właśnie robi;
  • samotność. Niepowodzenia w życiu osobistym, nieobecność bliskiej osoby, ukochanej osoby, niepokój - pustka duszy znów jest wypełniona pożywieniem;
  • kompleksy. Zwątpienie w siebie wpaja w niepokój osoby. Aby jakoś zapomnieć, "gęste" posiłki pomagają osobie cierpiącej na bulimię.

Teraz do kwestii leczenia bulimii w domu.

Jak samemu pozbyć się tej dolegliwości?

  1. Najpierw zrozum siebie. Musisz zrozumieć, co cię trapi, powodując troskę. Bądź sam ze swoimi emocjami i uczuciami. Wybierz przytulne miejsce w swoim domu, przyciemnij światła, włącz cichą muzykę i pomyśl o swoim życiu.
  2. Samo leczenie Bulimia
  3. Po drugie, zapomnij o dietach. Nie dziel żywności na "dobre" i "złe". Im bardziej narysujesz linię pomiędzy tymi pojęciami, tym częściej będziesz zakłócać i przejadać się z bezużytecznymi "złymi" produktami. Każde jedzenie jest dobre z umiarem.
  4. Po trzecie, musisz komunikować się z innymi ludźmi. Nie zrobisz swojej "przekąski" przed innymi ludźmi.

Zaprzyjaźnij się, idź na wizytę, na spacery. Dbaj o siebie. Ćwiczenia są bardzo przydatne, więc kup subskrypcję na siłownię i ciesz się napiętą postacią.