Złe nawyki niszczą zdrowie i życie człowieka i uniemożliwiają mu spełnienie twoich pragnień. Pozbawiają zdrowia nie tylko fizycznego, ale także umysłowego, spędzają czas i energię, a nie tyle.

Wpływ złych nawyków

Główne przyczyny złych nawyków w naszym życiu - stres i nudę. Główną przyczyną stresu i znudzenia w naszym życiu jest niemożność poradzenia sobie z tym życiem. Nie chodzi tylko o alkohol i palenie; obgryzanie paznokci, obniżanie olbrzymich ilości w sklepach, siedzenie w Internecie przez kilka dni - wszystkie te same sposoby, aby nieco zmniejszyć pustkę i niepokój, których doświadczamy, gdy zdajemy sobie sprawę, że nie radzimy sobie z własnym życiem.

Wszyscy jednak rozumiemy, że z tego powodu jest tylko więcej problemów. Oferujemy nowe, zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem, a także złe nawyki. Oczywiście, stres i inne problemy psychologiczne często mają głębokie przyczyny, ale jesteśmy przekonani, że rezygnacja z złych nawyków ułatwi życie i uwolni zasoby na rozwiązywanie ważniejszych problemów.

Odmowa złych nawyków: instrukcje krok po kroku

Krok 1 . Przede wszystkim - wybierz zastępstwo dla twojego złego nawyku.

Bądź dobrym strategiem: upewnij się wcześniej, co będziesz robić zamiast zwykłych działań. Co pomoże ci, gdy będziesz się denerwować? Tęsknić? Kiedy dojdzie do przerwy między spotkaniami? Kiedy będziesz tak spieprzony, że nie będziesz mógł podjąć pracy, a twój przyjaciel wyśle ​​link do nowej, zabawnej publiczności?

Jednym ze sposobów wyboru zastępstwa jest napisanie listy przyjemnych i interesujących przypadków. Jeśli są zbyt obszerne, warto je podzielić na kilka małych klas.

Ci, którym trudno jest odrzucić odwlekanie, psycholodzy zalecają, aby pracować tylko przez 15 minut, ale w pełnej koncentracji. To bardzo pomoże w czasie, aby zrestrukturyzować podejście do pracy.

Krok 2 . Pozbądź się prowokatorów - w miarę możliwości.

Jeśli chcesz wypić drinka, nie spotykaj się z przyjaciółmi w barze. Istnieje wiele innych ciekawych miejsc, które mogą dać ogólne wrażenia. Jeśli jesteś przyzwyczajony do jedzenia dużej ilości ciasteczek podczas oglądania telewizji, zastąp je orzechami.

zwalczanie złych nawyków

Pomóż sobie w walce ze złymi nawykami: unikaj rzeczy, które Cię prowokują. Twoje środowisko jest kształtowane przez twoje przyzwyczajenia - zmień je.

Krok 3 . Połącz swoje wysiłki.

Znajdź kogoś, kto chce rozpocząć nowe życie z tobą. Razem lub trójka, każda firma staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Otocz się ludźmi, którzy żyją tak, jak chcesz żyć; komunikować się z nimi, spędzać z nimi czas, zarazić się ich entuzjazmem lub intelekt . Nie skarżyj się na porażkę, spróbuj raz za razem.

A co najważniejsze, pamiętaj, że nie stajesz się "kimś innym". Oddanie złych nawyków zwalnia zasoby, dzięki czemu możesz stać się prawdziwym.