Podświadomość człowieka jest magazynem wszystkiego, co napotyka przez całe życie. Wszystkie traumatyczne sytuacje wyparte ze świadomości, automatyczne myśli są przechowywane w podświadomości. Uważa się, że podczas snu podświadomość wyraża się tak wyraźnie, jak to możliwe i można z nią nawiązać kontakt.

Świadomość i podświadomość osoby

Dwa umysły w głowie - świadomy i podświadomy - są ze sobą ściśle powiązane i wzajemnie na siebie wpływają i często sprzeczają się między sobą. Świadomość (obiektywny umysł) wysyła wiadomości do nieświadomości, która koduje informacje w symbole. A jeśli świadomość można porównać do kapitana statku (osoby), to podświadomość jest załogą. Podświadomość, w przeciwieństwie do świadomej, wie wszystko o osobie. Intuicja, nieograniczone zasoby, ale także negatywne stojące przekonania i postawy są przechowywane w podświadomości.

Podświadomy umysł - jak nim zarządzać?

Kontrolowanie podświadomości opiera się na jednym, ale bardzo ważnym i potężnym narzędziu, jego nazwa to świadomość, czyli bycie w chwili i obserwacja. Tylko w ten sposób możesz kontrolować podświadomość. Kiedy umysł jest chaotyczny, kontroluje osobę, ale kiedy myśli są pod kontrolą osoby: analizowane, świadomie zmieniają się w konstruktywne - kontakt z podświadomością staje się powszechny.

Jak uzyskać odpowiedź od podświadomości?

Komunikacja z podświadomością może być ustalona za pomocą prostych technik, ktoś robi to dobrze za pierwszym razem, inni potrzebują czasu. Proste metody kontaktu z podświadomością:

 1. Szklanka wody . Problem, który dotyczy osoby, jest zapisany na kartce papieru, a następnie narysowana jest szklanka wody, a pytanie lub problem jest wymowy psychicznej, a kieliszek jest pijany. Szklanka jest umieszczona na kawałku papieru, a reszta wody jest pijana rano. Odpowiedź może nadejść tej nocy we śnie.
 2. Książka . Wybierz książkę, sformułuj odpowiedź na podświadomość, otwórz książkę i połóż palec w dowolnym miejscu. Przeczytaj to.

Słowa kluczowe dla podświadomości

Hasła słów dla podświadomości lub przełączników - skuteczna technika, której twórcą jest J. Mangan. "Magiczne" słowa bezpośrednio wpadają w podświadomość, pomagając zmienić ludzką kondycję. Te słowa są znane wszystkim:

 • zmienić - pozbyć się bólu w ciele;
 • uwaga - pozbycie się przytłaczającego smutku, tęsknoty;
 • cierpliwość - na sukces;
 • rozważ - dla uzyskania niezależności finansowej;
 • razem - kiedy musisz coś zrobić;
 • zamknij - powtórz z silną niechęcią, zirytowaniem z drugą osobą;
 • gromadzić - dzieci stają się posłuszne;
 • prawo - zwiększyć samoocenę;
 • Finisz - wytrzymałość formy;
 • być - pozwala zachować zdrowie, uspokoić umysł.
как работать с подсознанием

Jak pracować z podświadomością?

To, jak działa podświadomość osoby, nie jest w pełni zrozumiałe, mózg niesie wiele tajemnic. Cały ewolucyjny kosz przodków, w całej historii ludzkości, jest osadzony w psychice, dlatego te lub inne mechanizmy, które pochodzą z głębin podświadomości, nie zawsze są jasne. Dzisiaj psychologowie używają różnych metod (każdy ma swoje zalety i wady):

 • hipnoza ;
 • Technologia NLP;
 • techniki trance;
 • oddychanie holotropowe;
 • metoda afirmacji;
 • wizualizacja.

Jak usunąć strach z podświadomości?

Strach może okazać się sprzymierzeńcem człowieka - instynktem, który każe ci uciekać przed niebezpieczeństwem i całkowicie bezpodstawnym, więc wszyscy ludzie pytają się okresowo: jak usunąć lęk i strach z podświadomości? Jest to zawsze proces indywidualny, a jeśli strach jest głęboki, lepiej skonsultować się ze specjalistą, drobne alarmy i obawy można usunąć, postępując zgodnie z tymi wytycznymi:

 • mentalnie zagrać sytuację, która wywołuje strach z pozytywnym nastawieniem na kilka dni (z obawy przed kilkakrotnym prowadzeniem windy, aby przedstawić go w szczegółach i jednocześnie zachować spokój i równowagę)
 • twarzą w twarz ze strachem (zacznij robić coś, co powodowało strach, na przykład, skakać ze spadochronem podczas strachu przed wzrostem);

Praca z podświadomością - opracowywanie ustawień

Negatywne postawy w podświadomości często często negują czyjeś wysiłki, aby przezwyciężyć problem lub dążyć do sukcesu. Wbrew jego woli, osoba często mentalnie nakręca mnóstwo problemów, gdzie w zasadzie nie ma żadnych. Ale oprócz niszczycielskiej mocy podświadomości, istnieje kreatywna i to w mocy człowieka to uświadomić i zacząć myśleć konstruktywnie, wpływając na podświadomy umysł. Może to pomóc w technice krok po kroku "Pozytywna instalacja":

 1. Bierz odpowiedzialność za swoje działania, problemy, zniechęcenie. Weź kartkę i wypisz wszystkie moje negatywne postawy i problemy począwszy od I (sam wybrałem tę nisko płatną pracę, partnera).
 2. Poproś o przebaczenie.
 3. Zamień negatywną myśl na przeciwną pozytywną wymowę (nie jestem godzien → jestem godny, nie mam siły → jestem pełen energii) i powtarzam jako afirmacja przez 3 miesiące.
как работает подсознание во время сна

W jaki sposób podświadomość działa podczas snu?

Podświadomość osoby nigdy nie śpi, jest nawet stwierdzenie ekspertów, że podczas snu podświadomość jest bardziej aktywna niż w stanie przebudzenia. Mózg przetwarza informacje otrzymywane w ciągu dnia, analizuje je z przeszłymi podobnymi doświadczeniami i może dawać niepokojące sny, jeśli negatywne doświadczenia pojawiły się w podświadomości w podobnej sytuacji, więc podświadomy umysł próbuje ostrzec osobę: "nie idź tam!", "Nie możesz sobie z nią poradzić! ". Czasami podświadomość daje prorocze sny, jak to się dzieje, dla naukowców - tajemnica.

Istnieją przydatne praktyki, które pozwalają skutecznie odbudować podświadomość podczas snu:

 • afirmacje, wypowiadane przed zaśnięciem w stanie alfa-rytmicznym, rekonfigurują mózg na falę gojenia i wprowadzenie pożądanej instalacji w podświadomość;
 • wizualizacja - pracuj z podświadomością przed snem, w stanie odprężenia, aby wizualizować w najdrobniejszych szczegółach swoje pragnienie, które już się spełniło.

Książki o podświadomości

Potęga podświadomości jest wspaniała, mówią psycholodzy i ludzie, którzy wkroczyli na ścieżkę samopoznania. Używając technik opisanych w książkach, ważne jest, aby polegać na swoim zdrowiu i kondycji, ponieważ wykryte niszczycielskie programy i emocjonalny uraz mogą wyrządzić ogromną szkodę osobie. Niektóre techniki i ćwiczenia będą przydatne do rozwoju. Książki o możliwościach podświadomości:

 1. " Tajemnice podświadomości " V. Sinelnikov. Autor podaje techniki leczenia, które programują osobę do wyzdrowienia, znajdując harmonijne relacje.
 2. " Tajemnice podświadomości " L. Nimbruk. Badanie czarnej skrzynki podświadomości poprzez świadome sny.
 3. „Super zdolności ludzkiego mózgu. Podróż do podświadomości "M. Rainbow. Książka dostarcza rewolucyjnych narzędzi przełamywania ograniczających przekonań i postaw wprowadzanych przez rodziców i społeczeństwo.
 4. " Otwarta podświadomość " A. Sviyash. Cała "kuchnia" procesów podświadomości w zrozumiałej prezentacji, a także wiele narzędzi autorskich do efektywnego wykorzystania zasobów mózgu.
 5. " Podświadomość może zrobić wszystko " J. Kehoe. Najlepiej sprzedająca się książka. Autor proponuje systematyczne podejście, które aktywuje nieświadome procesy, aby osiągnąć pożądane w rzeczywistości.
фильмы про подсознание

Filmy o podświadomości

Filmy o umyśle i podświadomości są interesujące dla psychologów, osób zaangażowanych w ujawnianie ich zdolności. Ludzki mózg jest tajemniczą substancją, która wie, co można tam ukryć? Arcydzieła kina, podnoszące zasłonę procesów podświadomości:

 1. "Fields of Darkness / Limitless" . Eddie Morra jest nieudacznikiem życia, jego małżeństwo jest zniszczone, jako pisarz nie jest poszukiwany, ale wszystko zmienia się wraz ze spotkaniem z byłym szwagrem Vernonem, który oferuje mu cudowne pigułki, które ujawniają potencjał mózgu o 100%.
 2. "Wieczne słońce bez skazy / wieczne słońce bez skazy" . Film o miłości, który nie boi się "wymazania wspomnień", podświadomość głównych bohaterów nie chce wymazać uczuć, a gdzieś w podświadomości Joel i Clementine pamiętają się nawzajem i zderzają się raz za razem.
 3. "Deja vu / Déjà Vu" . Film o tajemniczym zjawisku podświadomości, znany jako deja vu, wyrażony w przesłaniu mózgu "już był".
 4. "Shutter Island" . Federalni agenci Taddy Daniels i Chuck udają się do kliniki psychiatrycznej na Shatter Island, aby zbadać zniknięcie zabójcy niemowląt Rachel Solando. Plątanina dociekań jest zagmatwana i skomplikowana przez fakt, że podświadomość Danielsa zachowuje swoje własne sekrety.
 5. "Start / Inseption" . Dominic Cobb jest cennym specjalistą w hakowaniu podświadomości ludzi, kradnie cenne informacje poprzez świadome sny.