Świadomość i podświadomość są ze sobą nierozerwalnie związane. Jedna to zewnętrzna skorupa, druga to treść, pokryta zasłoną tajemnicy nawet w naszych czasach współczesnych. Obecnie wielu ekspertów stara się odkryć skuteczne i proste metody pracy z podświadomością poprzez ludzki umysł. Obecnie takie techniki nie są jeszcze dostępne dla wszystkich.

Świadomość i podświadomość: psychologia

Warto zauważyć, że świadomość i podświadomość jednostki nie powinny być traktowane jako coś bardzo skomplikowanego i niezrozumiałego. Świadomość to nasz umysł, nasze wyobrażenia o świecie, jak postrzegamy model świata oferowany przez naszych rodziców i nauczycieli. Należy rozumieć, że model rzeczywistości i sama rzeczywistość są różnymi rzeczami. Jeśli więc nasza świadomość postrzega dokładnie model świata, który oferuje nam nasza kultura. Ale podświadomy umysł postrzega świat taki, jaki jest, oparty na naszym nieuwarunkowanym odruchu.

Świadomość i podświadomość ( nieprzytomny ) są bezpośrednio połączone: podświadomość tworzy naszą rzeczywistość, a świadomość pełni rolę obserwatora tej rzeczywistości. Eksperci są pewni: działając na podświadomość, możesz doskonale nauczyć się zmieniać swoją rzeczywistość i znaleźć wyjście z najtrudniejszych sytuacji. I ma na niego wpływać po prostu - zmieniać myśli. Im więcej myślisz, że masz się dobrze, tym lepiej. I odwrotnie. To znaczy materializacja myśli Jest to najprostsza wersja interakcji świadomości i podświadomości.

Konflikt świadomości i podświadomości

Konflikty świadomości i podświadomości mogą prowadzić do różnych nerwic. Takie sytuacje zdarzają się nam dość często: interakcja świadomości i podświadomości Na przykład dziewczyna bawiła się z kolegami z pracy i nie chce rozwiązywać problemów. A potem zaczyna zachorować, idzie do szpitala i tak długo, że lekarze już wzruszają ramionami. A to tylko walka między podświadomością a świadomością - wewnętrznie dziewczyna boi się rozwiązać konflikt i jest skłonna go unikać, mimo że wcześniej czy później będzie musiała pójść do pracy i rozwiązać problem.

Jak wynika z tego przykładu, podświadomy umysł nie robi ustępstw, czeka na złamanie osoby, a im silniejszy konflikt, tym gorsze konsekwencje. Okazuje się, że właśnie z powodu konfliktu świadomości i podświadomości mamy choroby, obsesyjne idee, lęki, irytacje. A im szybciej zrozumiesz swoją podświadomość i będziesz w stanie znaleźć do niej podejście, tym łatwiej będzie rozwiązać każdy długotrwały problem.