Najbardziej zmiennym sposobem dekorowania ciast jest użycie krówki. Gęsta substancja cukrowa może przybierać dowolną formę, wchłaniać dowolny kolor i zachowywać świeży wygląd w dowolnych temperaturach. Możesz kupić krówkę na ciasto już skończone, w każdym sklepie dla cukierników, a możesz dużo zaoszczędzić i zrobić produkt w domu własnymi rękami.

Przepis na ciasto cukrowe

Proponujemy zacząć od klasycznej receptury krówki, która na wyjściu da produktowi nic więcej niż kupiony. Niektóre komponenty będą musiały szukać w wyspecjalizowanych sklepach, ale wynik, jak zwykle, będzie tego wart.

Składniki:

  • syrop glukozowy - 175 g;
  • gliceryna - 15 ml;
  • żelatyna - 15 g;
  • woda - 15 ml;
  • cukier puder - 900 g

Gotowanie

Zanim zrobisz słodkie ciasto, wymieszaj syrop z gliceryną i wodą. Na powierzchni mieszanki zalać żelatyną i pozostawić na minutę. Umieścić naczynia z mieszaniną w kuchence mikrofalowej na 30 sekund, mieszać i powtarzać ogrzewanie mieszając, aż mieszanina stanie się klarowna.

Przesiej sproszkowany cukier i wlej do niego roztwór żelatyny. Używając miksera z haczykiem na dyszę, zagniataj krówkę, aż zetnie się w misce. Rozbijaj piłkę dłońmi, aż miękka i jeśli nie planujesz jej natychmiast użyć, owinąć folią i schować do torby z zamkiem.

Przepis na ciasto czekoladowe

Jeśli nie chcesz przyjąć klasycznego przepisu, wypróbuj jego uproszczoną wersję, która jest przygotowywana na podstawie marshmallow ptasie mleczko. Taki krem ​​cukrowy utrzymuje kształt nie gorszy od zakupionego odpowiednika, a jednocześnie ma delikatny smak kakao.

Składniki:

Gotowanie

Smaruj małą płytkę oleju, włóż w nią piankę i wlej wodę. Roztopić prawoślaz w kuchence mikrofalowej lub na łaźni wodnej. Połączyć uzyskany krem ​​z kakao, dokładnie ubić i zacząć budzić przesiany cukier puder w porcjach. Gdy krówka czekolady na ciasto się zetnie, zmiażdżyć dłońmi, aż stanie się gładka, owinąć w folię i pozostawić na zimno na jeden dzień. Z biegiem czasu przerobić mieszaninę rękami i używać zgodnie z zaleceniami.

Ten przepis na słodycze do ciast można dostosować do gustu, na przykład, zastępując kakao podobną ilością sproszkowanego cukru i przygotowując zwykłą białą pomadę.