Gotowanie cukru pudru własnymi rękami może wydawać się głupią stratą czasu: po co sięgać po produkt domowy, jeśli możesz go kupić w sklepie. W odpowiedzi podajemy dwa argumenty: po pierwsze, czasami potrzebna jest niewielka ilość proszku do przepisu, który jest łatwiejszy do przygotowania w domu niż do spędzenia czasu w sklepie, a po drugie, wszystkie zakupione sproszkowane cukry są łączone ze skrobią, która może wykonać dobrą robotę daleko od wszystkich przepisów. O tak, między innymi w domu w proszku, można zmienić dowolny cukier, na przykład nie tylko biały, ale także trzcinowy. Dlatego w poniższych zaleceniach omówimy sposób wytwarzania cukru pudru w domu.

Jak zrobić cukier puder w domu?

Przede wszystkim omówmy ogólne zasady przygotowania cukru pudru, a dopiero potem przejdziemy do użycia konkretnych urządzeń do tego celu.

Wybierając cukier, z którego zdecydowałeś się przygotować proszek, podnieś przygotowanie potraw, z którymi przeprowadzisz proces mielenia. Żadnych sztuczek, których takie przygotowanie samo w sobie nie obejmuje, wystarczy opłukać używane naczynia i na pewno wytrzeć do sucha: pozostała wilgoć doprowadzi do tego, że cukier zostanie pobrany w postaci grudek. Teraz do bardzo mielenia. W zależności od mocy urządzenia i ilości cukru proces wytwarzania sproszkowanego cukru może zająć od 30 sekund do 3 minut. W procesie szlifowania należy zdecydowanie zrobić pauzę, inaczej cukier spali. Aby nie uzyskać mieszaniny mielonych kryształów cukru i proszku, przepuść proszek przez sito, a następnie zapakuj i przechowuj.

Teraz o przechowywaniu. Teoretycznie, cukier puder - produkt o nieskończonej trwałości podczas przechowywania, ale w rzeczywistości proszek natychmiast wchłania wilgoć z powietrza i zebrano w bryłach. W produkcji, aby tego uniknąć, do proszku dodaje się niewielką ilość skrobi. Obecność tych ostatnich pozwala również przygotować glazura , dzięki czemu jest grubszy, ale jeśli chcesz pokonać beza wręcz przeciwnie, skrobia nie pozwoli osiągnąć idealnego rezultatu. To na podstawie dalszych planów dotyczących użycia produktu decydujesz o dodaniu skrobi do proszku lub nie. Jeśli zdecydujesz się dodać, ilość skrobi powinna wynosić około 3% całkowitej masy.

Jak zrobić cukier w proszku z cukru w ​​blenderze?

Najpopularniejszą metodą wytwarzania cukru pudru jest mielenie kryształów za pomocą mikserów lub młynków do kawy działających na podobnej zasadzie. Nie ma tu absolutnie żadnych sztuczek. Do mielenia zawsze należy używać suchych naczyń, podczas napełniania nie jest do końca, ale tylko na Jak zrobić mikser cukru pudru 2/3, tak aby ostrza nie powstały z nadmiaru kryształów. Rozważ również, że mielenie może "zjeść" część objętości cukru, ale ze względu na szklankę kryształów nie dostaniesz dokładnie szklanki proszku.

Jak zrobić mikser cukru pudru?

Nieco większy cukier puder, idealny do dekoracji produktów, można przygotować przy użyciu miksera starego radzieckiego. Miksery te mają dysze z podwójnym ostrzem, które z łatwością radzą sobie z kryształami cukru. W takim przypadku cukier lepiej jest również ubić w małe porcje, aby urządzenie mogło bardziej efektywnie poradzić sobie z zadaniem.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z tego produktu do dekoracji, ale nie wiem jak zrobić, że cukier puder nie topi się, należy pamiętać, że proszek jest najlepszy stosowane przez szablon i na pewno w pełni ostygnie produktu. Nawiasem mówiąc, bardziej ciekawy efekt, można połączyć cukier puder z suchego barwnika spożywczego i dodać kolor do ulubionego leczeniu.