Przetarg beza może służyć jako spoiwo ciasta lub dekoracji dla każdego innego deseru, a także jako całkowicie niezależne naczynie, które może być pieczone w piecu do stanu beza i służyć jako poczęstunek na filiżankę herbaty lub kawy.

Jak ugotować francuską bezę?

Zanim przejdziesz bezpośrednio do przepisu i technologii, powinieneś zwrócić uwagę na kilka prostych zasad, które ci się przydadzą, nie tylko jeśli chcesz ugotować bezy, ale także, jeśli potrzebujesz tylko ubić białka:

  1. Przed ubiciem białek należy zwrócić uwagę na czystość. Tłuszcz nie pozwala wiewiórkom ubić się w pianę, więc umyj miskę i dokładnie wymieszaj, starając się pozbyć jakichkolwiek pozostałości tłuszczu.
  2. Białka przed biciem należy ogrzać do temperatury pokojowej, aby pobiły dużo łatwiej i szybciej, więc na godzinę przed gotowaniem wyjąć jaja z lodówki.
  3. Uważaj, aby nie wskrzesić ponownie. Nadpalona masa traci swą przewiewność podczas pieczenia, a na brzegu wygląda sucho i grudkowato, więc upewnij się, że gotowa beza nie traci lśniącej i gładkiej tekstury.
  4. Reasekurować się z "upadku" szczytów białka można dodać do białka trochę kwasu cytrynowego lub skrobi. Ostatni przesiew z cukrem.
  5. Cukier w bezach dodaje się stopniowo i porcjami. Pre-białko powinno być ubijane aż do miękkich pików, a dopiero potem przystąpić do dodawania cukru.

Francuski przepis beza

Francuska beza jest uważana za jedną z najprostszych i najprostszych rodzajów bezy, ponieważ jej przygotowanie składa się wyłącznie z bicia białek z cukrem, a cukier wagowo należy pobrać dokładnie 2 razy więcej niż białko.

Składniki:

  • białka jaj - 90 g;
  • cukier - 180 g;
  • kwas cytrynowy - 1/8 łyżeczki.

Gotowanie

francuski przepis beza

Ubij białka do miękkich pików z dodatkiem kwasu cytrynowego. Do uzyskanej masy porcji dodać cukier, nie przerywając bicia. Jak tylko masa stanie się lśniąca i gładka, a także z pewnością przytrzyma koronę bez przesuwania - beza jest gotowa. Teraz może być używany do dekorowania lub pieczenia ciast.

Najłatwiejszym sposobem przekształcenia francuskiej bezy w prawdziwy deser jest wykonanie beza. Aby to zrobić, umieść powietrze merengue w strzykawce cukierniczej i umieść je na kartce pergaminu przykrywającej blachę do pieczenia. Suszyć bezami pod kątem 100 stopni przez 1 godzinę.