Bez cukru pudru, wiele deserów, ciasta a bułeczki wydają się niedoskonałe. Bez tego również nie zdobią Ciastka wielkanocne i nie twórz wysokiej jakości słodyczy ani mastyksu. Ale co zrobić, jeśli nie ma sposobu, aby pójść na proszek do sklepu, ale ona jest rozpaczliwa w dekorowaniu deseru? Oczywiście możesz sam gotować. Domowy cukier puder zaoszczędzi Ci niemiłych niespodzianek, co często zdarza się w przypadku zakupu produktów w sieci dystrybucji. Tak więc, z powodu niewłaściwego przechowywania, może być nadmiernie mokry, mieć nieprzyjemny zapach lub zawierać inne zanieczyszczenia, które nie mają nic wspólnego z cukrem.

Gotowanie cukru pudru w domu nie będzie trudne. A obecność młynka do kawy w twojej kuchni nie jest konieczna do tego celu. Dzisiaj dowiemy się, jak można przygotować cukier w proszku w domu, używając różnych przyborów kuchennych.

Jak zrobić cukier puder bez młynka do kawy?

Cukier puder można przygotować bez młynka do kawy, jak przy użyciu innych gadżetów, i zmielić ręcznie. Aby to zrobić, potrzebujemy zaprawy, cukru lub cukru rafinowanego, które włożymy do niej, drobnego durszlaka i odrobiny cierpliwości. Dobrze pocieramy kryształy cukru, od czasu do czasu przesiewając do kolejnej miski i oddzielając gotowy proszek, a następnie dalej pocierajmy, zraszając nową porcję cukru. Wykonuj tę czynność, aż uzyskasz potrzebną ilość proszku.

Niektóre gospodynie używają do przygotowania zwykłego młotka do cukru pudru. Aby to zrobić, umieść cukier między dwoma arkuszami papieru lub w torebce, stukając młotkiem i przesiewając. Działamy w podobny sposób, aby uzyskać pożądaną porcję proszku. Zamiast młotka można również użyć szklanej butelki wypełnionej wodą lub wałkiem do ciasta, zwijając go po papierze i mieląc ziarna cukru pod nim.

Ale oczywiście przygotowanie proszku ręcznie zajmuje lwią część czasu i cierpliwości. O wiele łatwiej jest użyć blendera lub, w ostateczności, miksera lub maszynki do mięsa w tym celu. Bardziej szczegółowo powiemy o tym poniżej.

Jak zrobić cukier puder w domowej blenderze?

Jeśli masz stacjonarny blender z miską, to z powodzeniem zastąpi młynek do kawy użyty do wytworzenia proszku. Wystarczy wlać cukier do miski, przytrzymać przez maksymalnie dwie minuty z maksymalną prędkością, a proszek będzie gotowy. Pozostaje tylko oderwać go od nieczystości nieprzerwanych kryształów.

W obecności blendera zanurzeniowego zadanie staje się bardziej skomplikowane, ale nie jest niewykonalne. Aby zrobić proszek, obróć nogę blendera z podniesionymi nożami. Wsypać granulowany cukier do zagłębienia pod nim, przykryć dwiema warstwami folią spożywczą i dobrze docisnąć, aby zamknąć boczne otwory w płatkach blendera (jeśli są). Naprawiamy film w miejscu, w którym kończy się płatki blendera, zamieniając się w zwężenie w pręcie i włącza blender, bez obracania go. Mielimy cukier przez dwie minuty, trochę trzęsąc.

Następnie przesiej proszek i, jeśli to konieczne, powtórz proces.

jak samemu zrobić cukier

Jak zrobić mikser cukru pudru?

Większość stacjonarnych mikserów z miską ma mocowanie nożem. Jeśli posiadasz takie urządzenie, możesz z jego pomocą łatwo zrobić cukier puder z cukru. Wystarczy wlać go do zbiornika miksera i po kilku minutach pracy urządzenia przygotować gotowy cukier puder, który można przesiać.

Niezależnie od tego, jak gotujesz cukier w proszku, jego słodki smak może być urozmaicony przez dodanie wanilii, cynamonu lub innych przypraw.