Wiele gospodyń domowych, prawie codziennie, używa do przyrządzania różnych potraw - bułki tartej. Na przykład podczas przygotowywania sznycel po wiedeńsku lub nawet proste pieczony ser . Breading służy do pieczenia potraw mięsnych i rybnych, a także służy do przygotowywania niektórych wyrobów cukierniczych. Bułka tarta zapewnia formę gotowych posiłków, na przykład klopsików. Ponadto, produkty smażone w panierce, wyglądają o wiele atrakcyjniej w wyglądzie - nabywają apetyczną rumianą skórkę.

Oczywiście, możesz kupić gotowe bułki tartej w każdym sklepie spożywczym, ale używać naprawdę świeżego produktu podczas gotowania, nauczyć się robić pyszne bułki tartej w domu.

Składniki:

  • żyto lub biały chleb, najlepiej jeden lub dwa dni.

Możesz użyć dodatkowych składników (na swój gust):

  • suszony czosnek;
  • makowe jedzenie;
  • rozgniatane orzechy (na przykład orzechy włoskie).

Gotowanie

Pokroiliśmy chleb na cienkie plasterki, odciąliśmy wszystkie skorupy i rozłożyliśmy kawałki chleba na suchej blasze do pieczenia. W piekarniku umieścić patelnię z posiekanym chlebem. Temperatura w piekarniku powinna być średnia. Chleb jest w kredensie do momentu, aż plasterki zostaną dokładnie wysuszone i staną się lekko złociste.

Jak zrobić pyszne krakersy?

Po schłodzeniu chleba dodaj pożądane składniki (orzechy, mak i czosnek suszony), jeśli chcesz.

Możesz zmielić krakersy w blenderze lub przeskoczyć przez maszynę do mielenia mięsa lub zmielić w moździerzu i tłuczku. Być może umieszczając wysuszone plastry w płóciennej torbie, zagniataj je wałkiem lub kulinarnym młotkiem.

Powstałą bułkę tartą należy przechowywać w szklanym słoju w suchym miejscu. Zalecamy, aby nie przygotowywać bułki tartej na przyszłość przez długi czas, ponieważ podczas długotrwałego przechowywania produkt traci swój przyjemny smak i zapach.

Teraz już wiesz, jak tworzyć bułki tartej na własną rękę.