Z reguły aspiryna jest używana przez nas jako lek do obniżania temperatury i eliminowania zjawisk zapalnych w organizmie, a także do rozcieńczania krwi i zapobiegania powstawaniu zakrzepów krwi.

Jednak nie mniej znanych przypadków stosowania tego leku w krajowym konserw. Pod tym względem spory nie kończą się: czy aspiryna jest szkodliwa w ochronie, czy jej użycie nie jest szkodliwe, a wręcz przeciwnie, pomaga zachować domowe przygotowania. Spróbujmy zrozumieć ten problem bezstronnie.

Dlaczego aspiryna jest stosowana w domowej puszkach?

Tylko pamiętaj o tym aspiryna tak samo - produkt medyczny i nie jest przeznaczony do stosowania w żywności. Ten, kto umieszcza go w domowych preparatach, usprawiedliwia stosowanie przez nie zwiększonego działania przeciwbakteryjnego, które daje aspirynę podczas konserwacji.

Jest w stanie najpierw zneutralizować, a następnie zabić szkodliwe drobnoustroje, uwięzione w kwaśnym środowisku marynat i ogórków. Jednak od razu odkrywa jego właściwości nieznane wielu.

Ustalono, że długotrwałe przebywanie kwasu acetylosalicylowego w marynacie lub solance prowadzi do rozszczepienia leku i powstawania na jego bazie nowego związku fenolowego, który nie tylko niszczy mikroorganizmy, ale także wypełnia truciznę ludzkim ciałem. Tak więc konserwacja za pomocą kwasu acetylosalicylowego może spowodować poważne uszkodzenie zdrowia nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojej rodziny i przyjaciół.

Wpływ aspiryny w preparatach domowych
  • przy regularnym spożywaniu produktów, których przygotowanie zostało użyte aspirynę, poważne uszkodzenie narządów wewnętrznych, najczęściej - nerki;
  • Aspiryna w domowej puszkach żywności wywołuje pojawienie się odmiedniczkowe zapalenie nerek ;
  • możliwe uszkodzenia przewodu żołądkowo-jelitowego;
  • częste stosowanie produktów żywnościowych, w których przechowywaniu aspiryna była stosowana, może prowadzić do reakcji alergicznych na lek podczas podawania w celu obniżenia temperatury.

Tak więc aspiryna w ochronie jest po prostu niedopuszczalna: jej zalety nie są udowodnione, a szkoda wynikająca z jej stosowania jest oczywista. Jako konserwanty lepiej jest użyć octu stołowego lub kwasu cytrynowego.