Czeburek - pierwotnie tradycyjne paszteciki ludów tureckich, mongolskich i kaukaskich, obecnie popularne w całej post-sowieckiej przestrzeni - wspaniała znajoma wersja fast food.

W rzeczywistości nazwa pochodzi od języka krymskiego Tatarów w czasach sowieckich, dosłownie oznacza "surowe ciasto".

Klasyczne Czeburek

Zgodnie z tradycyjną klasyczną recepturą, pasty są wytwarzane z niekwaszonego ciasta drożdżowego, zwykle nadziewanego surowym mięsem mielonym z przyprawami. Najczęściej jest to gruba jagnięcina z cebulą i pieprzem. Jako nadzienie można również użyć pokruszony ser, ziemniaki, kapustę, pieczarki z cebulą, zieleniną, jaja z ryżem i cebulą. Chebureks smażone są w dużych ilościach pieczonego masła lub w tłuszczu zwierzęcym (gęsiu, kurczaku, baraninie) i podawane na gorąco lub lekko schłodzone.

Nowoczesna wersja

W nowoczesnej, uproszczonej wersji pasty są wytwarzane z ciasta drożdżowego. Zamiast ręcznie mielonego mięsa do nadziewania chebureków używaj mięsa mielonego, otrzymanego przez pomijanie mięsa przez maszynę do mięsa. W regionach z większością populacji, dla chrześcijaństwa, mięso mielone dla chebureków może być nawet wykonane z wieprzowiny lub mieszanego mielonego mięsa wieprzowego.

Właściwie to do ciebie należy decyzja, w jaki sposób, z jakiego rodzaju mięsem i jak zrobić mięso mielone na pasty, najważniejsze jest to, że jest wystarczająco soczysty, dlatego oczywiście lepiej jest używać świeżego lub schłodzonego niż zamrożonego mięsa.

Oto receptury na nadzienia z mielonego mięsa na pasty. Zrób ciasto, czego chcesz, i smażyć chebureks jeszcze lepiej w roztopionym maśle lub gęsim tłuszczu z kurczaka. Tłuszcz owczy jest zbyt twardy i ogólnie nieużyteczny, aw oleju słonecznikowym, podczas smażenia szybko powstają czynniki rakotwórcze.

Pyszne tradycyjne farsz do baranich pasty z cebulą i przyprawami

Składniki:

  • stosunkowo gruba jagnięcina - 1 kg;
  • cebula - 2 szt .;
  • mielone przyprawy (ziele angielskie, czarna i czerwona ostra papryka, gałka muszkatołowa, goździki, kolendra);
  • zielenie (rozmaryn, kolendra, pietruszka, estragon itd.);
  • czosnek - 1-2 ząbki.

Gotowanie

Pomiń mięso przez maszynę do mięsa z dużą dyszą. Zmień dyszę i pomiń obraną cebulę i czosnek. Łączymy to. Przypraw farsz przyprawami i dodaj posiekane drobno zielone warzywa lub posiekaj zielenie za pomocą maszynki do mielenia mięsa, miksera, kombajnu. Mince dokładnie zagnieść rękami lub mikserem. Aby uzyskać większą plastyczność, możesz zapukać w farsz na stole. Bezpośrednio przed gotowaniem pasty można dodać trochę tartego twardego sera (100 g) i 1 kurczaka do mielonego mięsa. Konsystencję można regulować za pomocą skrobi.

Chefurek farsz z mielonym kurczakiem - przepis

Składniki:

  • mięso z kurczaka, krojone z piersi i kotletów, bez skóry i kości - 1 kg;
  • cebula - 2 szt .;
  • czosnek - 2 ząbki;
  • przyprawy mielone (czarny pieprz pachnący, gałka muszkatołowa, kolendra itp.);
  • świeże warzywa (opcjonalnie).

Gotowanie

Gotowanie farszu o tym samym stopniu jak w pierwszym przepisie (patrz wyżej). Pomiń mięso przez maszynę do mięsa z dużą dyszą. Zmieniamy dyszę na mniejszą. Przejeżdżamy przez maszynkę do mielenia mięsa obraną cebulę i czosnek. Doprawić przyprawami. Dodaj rozdrobnione zielenie. Mieszanie. mielone na pasty Nie ma potrzeby wybijania farszu - kurczak sam w sobie jest dość plastyczny.

Do mięsa z kurcząt można dodać pyszne nadzienie na chebureks z mięsa różnych zwierząt, na przykład z jagnięciny z młodą wołowiną. Możliwe jest również przygotowanie nadzień dla chebureksów z farszu wieprzowego i wołowego, lub wieprzowiny, wołowiny, jagnięciny lub z wieprzowiny, wołowiny i kurczaka. Oczywiście, jeśli pozwoli się na orientację religijną.

I lepiej jest oczywiście posiekać mięso na farsz cheburek ręcznie za pomocą specjalnego dwuręcznego noża (lub użyć kombajnu w trybie choppera) i wybrać klasyczną wersję - halal baranina.

Ogólnie rzecz biorąc, udane chebureks.