Kuchnia japońska jest jedną z najzdrowszych na świecie. Pierwsze miejsce w popularności zajmuje sushi i bułki. Jednak wielu nie wie, jak się różnią i mylą te potrawy, ponieważ są prawie takie same. Jednak tak w ogóle nie jest. Istnieje różnica w składnikach i procesie przygotowania. Rozważmy różnice.

Składniki

Na początek zarówno sushi, jak i bułki są koniecznie wykonane z ryżu. Poza tym ryż nie pasuje do żadnego, ale tylko do specjalnego - musi być w nim większa ilość glutenu, w przeciwnym razie nasze sushi i bułki nie będą miały kształtu. Obowiązkowym składnikiem do produkcji rolek jest płyta suszona nieoczyszczonym wodorostem lub papierem ryżowym. To w nich zawijane są bułki z ryżem, owocami morza i warzywami. Ale w przypadku wielu rodzajów sushi składnik ten nie jest potrzebny. Owoce morza są przygotowywane, a sushi i bułki - różnica polega na tym, że bułki czasami stosowały również warzywa, świeże lub marynowane.

Proces gotowania

Następnie zwróć uwagę na to, jaka jest różnica pomiędzy sushi i rolkami pod względem produkcji tych potraw. Sushi jest zwykle formowane ręcznie, ryba jest krojona na talerze - cienkie, płaskie plastry. Rolki to bułki, nie jest łatwo je zwinąć, jeśli nie masz określonego talentu, więc używa się specjalnej maty. Podnosząc swoją przewagę, mamy możliwość delikatnego rzucania rolką, a nie rozpraszania jej zawartości. Warzywa i ryby w nadzieniu z bułek są cięte na paski.

Wygląd

Jeśli nadal nie rozumiesz, jaka jest różnica pomiędzy sushi i bułeczkami, rozważ ostrożnie danie. Sushi to mała gęsto upakowana podłużna bryłka ryżu, na której leży kawałek świeżych lub marynowanych ryb.

в чем разница между суши и роллами

Rolki są dwojakiego rodzaju: normalne i "wyszło". W zwykłych rolkach w farszu: ryby lub owoce morza (krewetki, kalmary, ośmiornice, małże), warzywa. Są zawinięte w warstwę ryżu, a ryż z kolei jest zawinięty w ciemnozieloną warstwę nori lub białego papieru ryżowego. W "wywróconych" rolkach w środku farsz owinięty w nori jest zawinięty w warstwę ryżu, a na wierzchu rolka jest posypana kawiorem lub ziarnami, takimi jak kminek lub sezam.

какая разница между суши и роллами

Metoda składania

Są minimalne różnice. A sushi i rolki podawane z tymi samymi dodatkami: sos sojowy, wasabi, marynowany imbir i warzywa, ocet ryżowy. Jednak sushi jest tylko zimne, a rolki mogą być podawane na ciepło.

Rolki sushi i tuńczyka

Z jednego zestawu składników można jednak gotować z sushi i bułki. Jedna z opcji pomaga zrozumieć różnicę między sushi a bułeczkami.

Składniki:

  • ryż sushi - 1 szkło;
  • pióra z zielonej cebuli - 5-6 sztuk;
  • tuńczyk świeży bez skóry i kości (filety) - 130-150 g;
  • ocet ryżowy - 1 łyżka stołowa. łyżka;
  • Nori - 2 duże arkusze + 1 mała kartka;
  • sos sojowy - 2 łyżki. łyżki;
  • Ocet balsamiczny na ziołach - 1 łyżka. łyżka;
  • olej sezamowy - 1 łyżka. łyżka.

Przygotowanie

Na początek zróbmy trochę ryby: pokrójmy połowę plasterka filetu ukośnie w cienkie plastry - koniecznie na włókna, pociąć drugą połowę na małe cienkie paski lub kostki. Złożyć miskę, zalać olejem, octem balsamicznym i sosem sojowym, dodać drobno posiekaną cebulę i pozostawić do marynowania przez około pół godziny, okresowo mieszając, aż nasz tuńczyk zostanie równomiernie marynowany. Gotować ryż zgodnie z instrukcją, zalać octem i ostudzić.

różnica sushi i rolek

Połóż dużą warstwę nori na macie (najpierw umieść ją w wodzie na minutę, ale nie jest to konieczne). Rozsypywamy na niej warstwę ryżu, rozprowadzając go tak, aby brzegi liścia były wolne. Na ryżu - mniej więcej w środku - kładziemy kawałki tuńczyka i rolujemy, mocno pritrambovyvaya farsz z matą. Powtarzamy procedurę, tniemy nasze bułki na 6-8 części.

Z pozostałego ryżu robimy małe kulki, spłaszczamy je z boków, przykrywamy plasterkami ryb. Ponadto, wycinając niewielki arkusz nori w paski, zawijamy nasze gotowe sushi.