Niewiele osób o tym nie słyszało dżem z melonów arbuza , szkoda przecież wyrzucić produkt, zwłaszcza jeśli za niego zapłacono. Ale dżem z miąższu z melona wodnego gotuje się rzadziej. Po pierwsze, chcę uzyskać maksymalne korzyści z jedzenia tego soczystego owocu w sezonie, a po drugie, nie jest łatwo spawać dżem z arbuza.

Prostsze jest proste

Najprościej jest spawać coś w rodzaju gęstego syropu z przyjemnym, delikatnie czerwonym odcieniem, w którym unoszą się słodkie, roztapiające, pachnące fragmenty. Dżem z arbuza wykonany z masy celulozowej jest przygotowywany na wiele odmian.

Składniki:

  • dojrzały arbuz średniej wielkości - około 5-6 kg;
  • biały domowy cukier rafinowany - 3-3,5 kg;
  • wanilina - 20 g.

Przygotowanie

Ostrożnie odetnij arbuza - pokrój skórkę tak, aby nie pozostała biała część, wybierz kamień, pokrój miąższ na plasterki. Nie powinny być małe, ponieważ arbuz mocno się gotuje. Układamy kawałki i cały sok, który zostanie uwolniony podczas krojenia, do miski multivarku, zalewamy cukrem i pozostawiamy na kilka godzin, aby cukier się zamoczył i odpowiednio nasączony sokiem. Następnie w trybie "gaszenia" ustaw czas na 40 minut, a czasem mieszając, przygotuj dżem z arbuza z miąższu, przepis, jak widać, jest dość prosty. Na koniec dodaj wanilinę, włóż je do sterylizowanych słoików i zwiń.

Jeżeli nie ma wielu

Jeśli jeszcze nie nabyłeś takiego przydatnego urządzenia kuchennego, ugotuj dżem w misce lub grubościennym rondlu.

Składniki:

  • mały (około 2 kg) arbuz z cienką skórką - 3 szt .;
  • cukier granulowany produkowany w krajach WNP - 4 kg;
  • dodatek zawierający pektyny ("Confiturk", "Quittin") - 4 saszetki.

Przygotowanie

Aby uzyskać grubszy dżem z miąższu arbuza na zimę, do receptury dodaje się zagęszczacze, na przykład żelatynę, agar-agar lub pektynę. Okazuje się, że bardziej przypomina zwykły dżem z mniejszą ilością syropu. Dzielimy nasze arbuzy na małe kawałki, wyjmujemy kości i wycinamy skórę. Zasypiamy z cukrem i czekamy kilka godzin. Umieść dżem na ogniu, a gdy się zagotuje, dodaj pektynę. Ten przysmak gotuje się przez bardzo krótki czas - 5 minut i bułki.

Wszystko dla biznesu

Cóż, jeśli arbuzy nadal nie są tak dużo, i proszę sobie zimą smaczne, chcesz, my gotujemy kolejny dżem arbuzowy, używamy przepisu ze skórki i mięsa.

Składniki:

  • arbuz cienki - 5-6 kg;
  • żelatyna natychmiast - 3-4 talerze;
  • Cukier biały krajowy - 3 kg.

Przygotowanie

Arbuz pokroić w plastry, usunąć pestki, osobno pokroić czerwoną soczystą miąższ, oddzielnie - białą część skorupy. Pokroimy zieloną skórę, nie będzie potrzebna. Białe kawałki są pokryte cukrem i na małym ogniu gotować przez około kwadrans, ochłodzić, powtórzyć proces, dodając czerwoną część arbuza. Wyłącz dżem, dodaj żelatynę i mieszając, rozpuść. Pyszny dżem jest gotowy.