Herbatniki wojskowe są pożywnym produktem, który wojsko wykorzystuje w polu jako alternatywę dla chleba. Ponadto są często wykorzystywane w podróżach morskich, wyprawach, wędrówkach. Taki produkt ze względu na brak tłuszczy i jaj w swoim składzie może być przechowywany przez lata bez zmiany swoich walorów smakowych.

Dziś opowiemy Ci, jak zrobić takie ciastka własnymi rękami, zaproponujemy klasyczną recepturę produktu i opowiemy o możliwości wykonania z niego innych potraw.

Herbatniki armii - na receptę

Składniki:

  • przesianą mąkę - 4 filiżanki;
  • woda oczyszczona - 250 ml;
  • wanilin - 1 szczypta;
  • sól kamienna - 25 g.

Przygotowanie

Zazwyczaj herbatniki wojskowe są wytwarzane z mąki pszennej 1 gatunku, ale w razie potrzeby można je zastąpić produktem premium lub mieszanką mąki pszennej i żytniej, a także dodać płatki owsiane lub otręby. Oprócz mąki, skład herbatników wojskowych obejmuje sól i wodę, a wanilinę, rzadziej kminek, kolendrę i inne przyprawy dodaje się, aby uzyskać bardziej interesujący smak.

Mąkę przed wyrabianiem ciasta należy przesiać i zmieszać z solą i waniliną. Kontynuując przygotowywanie herbatników, wlej wodę i dokładnie wymieszaj masę, osiągając nie lepką konsystencję i jednolitość. Teraz wywałkuj ciasto, aby uzyskać grubość warstwy do pięciu milimetrów, pociąć je na prostokąty lub kwadraty, które z kolei są nakłute wokół obwodu zapałki.

Aby upiec herbatniki wojskowe rozłóż kęsy na blasze do pieczenia i wyślij je do ogrzanego do 185 kęsy wojskowe stopni piekarnik przez około trzydzieści minut. W trakcie gotowania, po włączeniu produktu i kolejnej beczki. Herbatniki muszą przebarwić się z obu stron i dobrze wysuszyć.

Co przygotować z herbatników wojskowych?

Herbatniki armii mogą być wykorzystane jako podstawa kanapki do herbaty lub kawy, dodając je ser topiony , pasztet, dżem, mleko skondensowane lub inne dodatki. Ale dla tych, którzy nie mogą mieć takiej delikatności, można z niej zrobić bułki tartej, które w gotowaniu są zawsze popytem lub wykorzystują ją jako składnik innych potraw. Na przykład, jeśli zastąpisz herbatniki herbatnikami w przepisie na wytwarzanie kiełbasek czekoladowych, smakołyk będzie mniej kaloryczny. Również biszkopty wojskowe będą doskonałą podstawą ciasta bez pieczenia. Ale w tym przypadku, biorąc pod uwagę nadmierną gęstość produktu, należy go dodatkowo namoczyć w mleku, a dopiero potem użyć do namoczenia ulubionym kremem lub po prostu skondensowanym mlekiem.