Oprócz komponentu smakowego, estetyka odgrywa również ważną rolę w daniu pierwszej klasy. Właściwa obsługa i krojenie może przyjemnie zaskoczyć gości, nawet jeśli Twoje kulinarne umiejętności są trochę skromniejsze. Więc niedoświadczone i młode gospodynie "wstrząsają wąsami", ponieważ ten artykuł poświęcony jest temu, jak pięknie wycinać owoce - podstawowym naczyniem każdej celebracji.

Jak ozdobić wycinkę do stolika bufetowego?

Stół bufetowy zakłada swobodny wybór dań oferowanych przez wszystkich konsumentów, więc głównym zadaniem przy projektowaniu wszelkich przekąsek w formie bufetu jest zachowanie zwartości i wygody podczas jedzenia. Wytwarzanie plasterków owoców do tego typu posiłku jest jednym z najmniej trudnych zadań, ponieważ w tym przypadku wszyscy, którzy mają smakołyk, nie przywiązują zbytniej uwagi do ozdobnych rozkoszy, ponieważ nie siedzą przy stole, patrząc na porcję, ale poruszają się swobodnie w trakcie jedzenia.

Zanim zrobisz wycinek z owoców, zwróć uwagę na rozmiar kawałków - powinny być łatwe do żucia i dopasować jeden kęs. Idealny do stołu bufetowego będzie prezentacja owoców w tradycyjnej formie - na krótkich szaszłykach lub w formie szaszłyka. Patyczki z naciągniętymi owocami można umieścić w dowolnej miękkiej piance lub bazie piankowej, dzięki czemu nadają całemu naczyniu objętościowy lub kolorowy wzór. Inną opcją zgłoszenia jest użycie tartalet lub miseczek do wafli, w których umieszcza się niewielką porcję owoców i jagód.

Jak ozdobić krojenie owocówJak ozdobić talerz owoców 2Jak ozdobić owoce w plasterkach 3

Jak zaaranżować krajalnicę do owoców na przyjęcie dla dzieci?

Dzieci są najsurowszymi sędziami kulinarnymi, którzy jednak częściej oceniają danie wyłącznie poprzez percepcję wzrokową, która prawie zawsze wpada w ręce rodziców próbujących karmić swoje dziecko użytecznymi świeżymi owocami. W konsekwencji, w projektowaniu owoców, a nie tylko cięć na święta dla dzieci, staramy się, aby dziecko było zainteresowane oferowaną karmą.

Kręcone krojenie owoców w domu wymaga nieraz dużo czasu i wysiłku, a nie każdy otrzymuje mistrzowskie narzędzie do rzeźbienia, dlatego pójdziemy w prosty sposób. Jedna z opcji wykonania cięcia na święta może służyć jako kręcone wyświetlanie owoców i jagód w postaci ulubionych postaci z kreskówek, jasnych wzorów i dowolnych kontrastujących kombinacji. Dlaczego nie zaskoczyć dzieci tęczą świeżych truskawek, mandarynek, jagód i winogron? A może nie podobać się im z uśmiechami lub sylwetkami bohaterów ulubionych gier komputerowych ułożonych z owoców? A co, jeśli napełnisz koszyk arbuza owocami? W ogóle, gdzie, gdzie i podczas wakacji dla dzieci, fantazja dorosłych może być odtwarzana dość dziecinnie. Przy okazji, świetny pomysł, aby połączyć swoje dziecko z procesem serwowania.

Jak wyciąć owoceJak wyciąć owoce 2Jak zrobić krajalnicę do owoców 3

Jak zrobić krojenie owoców na stole bankietowym?

Kawałki owoców, warzyw i mięsa są zwykle główną ozdobą świątecznego stołu, więc jeśli planujesz serwować wystawny bankiet przy ważnej okazji, zwróć pełną uwagę na elementy wystroju i estetykę serwowanych potraw.

Przede wszystkim, jeśli masz taką możliwość, zatrudnij specjalistę od rzeźbienia - zmniejszy on ilość pracy o połowę, wycinając prawdziwie dzieła sztuki z wcześniej niepozornych owoców. Dzięki łatwej dłoni mistrzowie arbuzów i melony zostaną pokryte ozdobnym wzorem, jabłka zamieniają się w pływające motyle, a truskawkowe jagody - w dziwaczne kwiaty.

Jeśli jednak usługi mistrza nie mieszczą się w twoim budżecie - nie ma znaczenia, możesz ozdobić cięcie własnymi rękami nie mniej pięknie. Na początku używaj wspomnianego pomysłu z owocami na szaszłykach, z tego powodu niezwykle łatwo jest stworzyć dowolną trójwymiarową kompozycję. Owoce można również umieszczać w koszach i na wielowarstwowych daniach, ale nie zapominajmy o wygodzie tych, którzy się leczą, i umieszczaj miskę szaszłykami lub wykałaczkami obok naczynia do serwowania. W ogóle na stole bankietowym z owocami nie będzie fontanny czekoladowej - zawsze ma pozytywne wrażenie na wszystkich obecnych.

Jak zrobić krojenie owocówJak zrobić krojenie owoców 2Jak zrobić krojenie owoców 3

Ogólnie rzecz biorąc, eksperymentuj i zaskakuj swoich gości, powodzenia!