Cięcia warzyw nie można nazwać głównym daniem stołu, ale raczej jego główną dekoracją. Dlatego też projektowanie sadzonek warzywnych zawsze staramy się wykonywać ze szczególną starannością i gracją. Ponadto, nie zawsze wszyscy goście chcą jeść sałatki, ktoś, z pewnych względów, woli warzywa w naturalnej formie. Obecność krojonych jarzyn na stole jest konieczna, jeśli kebaby z mięsa lub ryby są podawane jako danie główne.

Jak pięknie zorganizować cięcie warzyw na bankiet?

Stół bankietowy zakłada długą ucztę i jest serwowany tak, aby zadowolić nie tylko smak, ale także wizualne receptory gości. Oczywiście, idealną opcją jest to, że ty lub ktoś z twojego domu zna sekrety rzeźbienia, to pytanie, jak złożyć i udekorować cięcie warzyw, nie jest dla ciebie warte. Jeśli tak nie jest i nie ma możliwości zaproszenia mistrza, spróbujemy samodzielnie zorganizować cięcie warzyw. W razie potrzeby, a czas jest łatwy. Zasadniczo na liściach sałaty układa się kawałki warzyw, ale doskonałe odmiany kapusty liściowej nadają się do podawania warzyw. Do ozdabiania krojonych warzyw należy stosować prawie wszystkie warzywa, warzywa, a także oliwki i sery.

Krojenie warzyw 1Krojenie warzyw 2

Możesz pięknie kroić warzywa z różnymi sosami, dressingami lub przyprawami. Rozsypywamy warzywa pokrojone w grube słomki (ogórki, papryki w różnych kolorach, marchewki, daikon) na płaskim białym naczyniu i umieszczamy na nim, wraz z tnącymi, sosjerkami z białym sosem. Oryginalnym sposobem na piękne rozłożenie warzyw jest upieczenie jadalnego dania z ciasta drożdżowego. Pokryj test od zewnątrz o odpowiedniej wielkości, odporny na ciepło, naoliwiony, odstawmy na około 15 minut, zapiekajmy w piekarniku, ostudźmy i wyjmijmy z formy.

Nie zaniedbuj rzodkiewki, rzodkwi - robią doskonałe róże. Możliwe jest ozdabianie warzyw zarówno przy pomocy świeżych warzyw, jak i gotowanych buraków, marchwi. Od ogórka za pomocą prostych manipulacji otrzymasz bardzo ładne małe kokardy.

Cięcie warzyw 3Krojenie warzyw 4

Jak zrobić pięknie pokrojone warzywa na bufet?

Stół bufetowy ma swoją własną charakterystykę i należy go brać pod uwagę podczas serwowania. Postaraj się ułożyć stół tak, aby wszystkie naczynia były "jednym kęsem". Zasada ta dotyczy również różnych cięć. Najkorzystniejszym wariantem cięcia warzyw na stół bufetowy są kawałki warzyw umieszczone na szaszłykach lub wykałaczkach. Szaszłyki z warzywami można umieścić w płaszczyźnie poziomej na talerzu, na przemian w różnych kolorach warzyw lub przyklejając je np. W ananasie, pomarańczu lub jabłku, aby stworzyć trójwymiarową kompozycję. Możesz rozcieńczyć warzywa z serem, oliwkami, winogronami - czego pragnie twoje serce. Kanapki z pomidorków koktajlowych, serów i oliwek są zawsze zasłużonym sukcesem i zjedzone z prędkością błyskawicy.

Krojenie warzyw 56

Jak piękne jest rozcinanie warzyw na święta dla dzieci?

Urlopy dla dzieci zapewniają dużo przestrzeni do aktywności: warzywa sprawiają, że żaby, ptaki, węże, grzyby, karły i wiele innych łatwiej. Stolik dziecięcy nie powinien obfitować w duże naczynia z wielopiętrowymi konstrukcjami. Najlepiej podawać małe dania, ale kolorowo urządzone. Jeśli zaangażujesz wszystkich członków rodziny w tę działalność (nie zapomnij o ojcach, są w stanie wiele, jeśli są odpowiednio zmotywowani), wtedy możesz łatwo uzyskać piękny, a co najważniejsze całkowicie oryginalny cięty warzyw. Dzieci będą wam wdzięczne za waszą cierpliwość i wyobraźnię.

Krojenie warzyw 7Krojenie warzyw 8

Ogólnie rzecz biorąc, pytanie, w jaki sposób zrobić piękne i apetyczne cięcie warzyw, odpowiedzieliśmy - najważniejsze jest wykorzystanie naszej wyobraźni bez ograniczeń.

Udekoruj swój stół jeszcze bardziej, wypełniając mięso i sadzonki ryb .