Czasy te dawno minęły, gdy kawałki mięsa pojawiły się na stole tylko podczas wielkich świąt, a heroiczne wysiłki były potrzebne, aby wyjąć gotowaną wieprzowinę i kiełbasę. Teraz w naszych sklepach i na rynkach asortyment produktów mięsnych jest wystarczający, aby nie napotkać trudności z napełnieniem płyty mięsnej, jednak jako ryby lub sera. Przeciwnie, większy wybór rodzi wiele wątpliwości co do tego, który rodzaj mięsa lub kiełbasy daje pierwszeństwo. Ale najważniejsze w tej sprawie nie jest to, co wypełniasz na talerzu mięsnym, ale jak sobie z tym poradzisz. Oryginalność i artystyczny wygląd gospodyni to główna przyprawa tego dania. Im bardziej zróżnicowany jest zestaw produktów mięsnych, tym piękniejsze i bardziej apetyczne będą wasze wędliny.

Jak zrobić i udekorować mięso na bankiet?

Na początek wyjmij osłonkę z kiełbasek i z dowolnego miejsca. Cięcie cienkich plasterków pod kątem za pomocą ostrego noża, aby wyciąć owalne. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem krajalnicy, proces ten jest maksymalnie uproszczony, jeśli nie - będziesz potrzebował bardzo ostrych noży. Myjemy powierzchnię wieprzowiny, szynki, języka ostrym nożem, usuwając wysuszone ciemne skorupy. Mięso jest przecinane na włóknach za pomocą dobrze szlifowanego noża z wąskim i długim ostrzem. Ostrze musi całkowicie przeciąć produkt jednym ruchem.

Przechodzimy bezpośrednio do serwowania mięs. Trzeba powiedzieć, że cięcie wygląda spektakularnie prosto na liście sałaty, jest to dobra opcja w pośpiechu, gdy nie ma czasu na coś bardziej skomplikowanego. Kawałki mięsa podawane na płaskiej patelni posypanej papryką lub curry wyglądają bardzo korzystnie. Możesz uzupełnić zdjęcie sosami o 2 lub 3 rodzajach, podawanymi w sosach i umieszczonymi na tym samym talerzu. Bardziej czasochłonny przykład układania kawałków mięsa pokazano na zdjęciu.

Krojenie 910

Z plasterków kiełbasy ( Balyk , mostek) zrobić kwiat, płatki - z plasterków mięsa innego rodzaju, udekorować zielenią. Robienie kawałków mięsa może być nieco bardziej skomplikowane, dzięki czemu kwiaty są bardziej bujne (wynik można zobaczyć na zdjęciu). Potnij ugotowaną kiełbasę (węglan, suszone mięso) w najcieńsze plasterki, złóż na pół i ciasno, ściskając je razem, w tym miejscu przytwierdź zielonym piórkiem cebulowym. Składamy drugą warstwę bardziej swobodnie, naprawiamy ją ponownie, składamy lekko płatki kwiatów na boki i jeszcze wolniej układamy dolną warstwę leżącą na naczyniu.

Krojenie 3Krojenie 4

Pięknie jest kłaść wędliny przy pomocy zieleni i warzyw, a także przy użyciu owoców (kiwi, truskawki, cytryna). Inną opcją dekorowania wędlin, która nie wymaga specjalnych umiejętności w gotowaniu, są kwiaty wykonane z warzyw: z róży buraczanej, ogórka, rzodkiewki, pomidora lub cebuli. Pięknie krojonym mięsem można zrobić kale z sera na tosty i kawałki oliwki.

Krojenie 5Krojenie 6

A jeśli połączysz kwiaty z warzyw i świeżych kwiatów, okaże się to bardzo elegancko. To danie będzie wyglądać jak prawdziwe arcydzieło, a twoje zdolności projektowe zostaną docenione przez gości.

Jak pięknie zrobić mięso na stół bufetowy?

Ponieważ bufet nie oznacza długiej uczty, przekąski podawane są odpowiednio w formie kanapek lub małych bułek. Kolejną spektakularną opcją dla wędlin jest przeciąganie przekąsek na wykałaczki i ich naprawa. Postaraj się umieścić plasterki mięsa nie w płaszczyźnie poziomej, ale w pionie, składając je na półmisku, tworząc podzielony arkusz sałaty.

Krojenie 7Krojenie 8

Mając trochę czasu na stanie, możesz stworzyć na naczyniu cały bukiet kwiatów, łącząc kwiaty zarówno z warzyw, sera i kiełbasek, jak i zieleni oraz marynowanych warzyw.

Jeśli przygotowujesz się na wakacje, nie zapomnij o projekcie kawałki ryb .