Pieczona szynka to bardzo popularne danie kuchni rosyjskiej. Z reguły jest to duży kawałek mięsa (wieprzowina), nadziewany przyprawami i dobrze marynowany.

Marynować mięso może być czosnkiem i ziołami, piwem lub wytrawnym winem.

Aby Twoja gotowana wieprzowina stała się prawdziwym przysmakiem, należy wybrać wysokiej jakości kawałek mięsa. Idealny do szynki bez kości, czystej polędwicy lub szyi. Pożądane jest, aby mięso było bez żył i z małą ilością tłuszczu. W piekarniku można piec wieprzowinę gotowaną na różne sposoby: w rękawie lub w folii - przepis jest równie godny! Wszakże przy stosowaniu różnego rodzaju przypraw i różnych metod gotowania, rezultatem będzie miękkie, soczyste i bardzo pachnące mięso.

Gotowanie gotowanej wieprzowiny zajmie dużo czasu. Danie musi być przygotowane co najmniej jeden dzień przed wydarzeniem świątecznym. Ale wierz mi, czekanie jest tego warte!

Pieczona pieczeń wieprzowa w piekarniku

Składniki:

  • wieprzowina (szyja) - 2,5 kg;
  • gruboziarnista sól - 20 g;
  • mieszanka papryki - 1 łyżeczka;
  • czosnek - 8 ząbków;
  • olej roślinny - 30 g

Gotowanie

Aby ugotować pieczoną szynkę, musisz wybrać piękny, niezbyt gruby kawałek mięsa. Następnie należy umyć i osuszyć suchy ręcznik. Pokrój czosnek w plastry, aby nie były bardzo cienkie sztyfty. Z cienkim ostrym nożem robimy rowki w naszej przyszłej gotowanej wieprzowinie i smarujemy ją czosnkiem. Następnie pocierać wieprzowinę mieszanką soli i pieprzu.

Po potarciu mięsa z przyprawą, należy przesunąć je do czystej miski, przykryć folią i pozostawić do marynowania w chłodnym miejscu przez 12 godzin. Następnie weź mięso i ponownie zanurz je papierowymi ręcznikami.

Patelnia rozgrzana olejem, na silnym ogniu ze wszystkich stron przez 1 minutę smażyć wieprzowinę na złoto gotowana wieprzowina w piekarniku skorupy. Przerzucamy mięso do naczynia do pieczenia i dodajemy 1,5 cm wody, następnie wysyłamy naczynie do piekarnika podgrzanego do 215 stopni przez co najmniej 1 godzinę, okresowo nalewując nasze mięso z powstałym sokiem.

W celu sprawdzenia gotowości potrawy należy przekłuć mięso - jeśli wypuści się jasnoróżowy lub jasnoszary bulion, jest gotowy. Jeśli czerwonawy sok wypływa podczas przekłuwania, musisz położyć się w piekarniku na więcej mięsa. Po przygotowaniu upieczonej szynki potrzeba czasu na ochłodzenie.

Mięso musi być koniecznie zimne lub cienkie.