Wielu z nich jest absolutnie przekonanych, że galaretka i galaretka to to samo danie, a jedyna różnica polega na tym, że nazwa geograficzna jest przypisana do różnych regionów. Prawdopodobnie dzisiaj rozczarujemy i nieco zaskoczymy zwolenników tej teorii, ponieważ będziemy rozmawiać o różnicach między galaretką i galaretką. Przecież tak naprawdę istnieją, zarówno w składzie komponentów, jak iw procesie przygotowania, a nawet w archiwizacji.

Jaka jest różnica między galaretką a galaretą?

Do przygotowania klasycznej galaretki przy użyciu kilku rodzajów mięsa. Głównym składnikiem żelującym są stopy świń, uszy i goleń, ale czasami dodawane są również stawy wołowe. Jako danie mięsne służy tusza koguta lub kurczaka, najlepiej domowej roboty. Gotowanie obejmuje trzy etapy. Na pierwszym składniki dodaje się do wody, nadając lepkości zrywowi - są to nogi, nogi, stawy lub kości, a po drugie, po około dwóch godzinach dodaje się pozostałą część mięsa. Całkowity czas gotowania galaretki wynosi około sześciu godzin. Na godzinę przed końcem całego procesu gotowania, umyte korzenie są dodawane do składników mięsa, częściej są to marchewki, rzadziej pietruszka i cebula, a także plewy. Na tym samym etapie rzutu liście laurowe , pieprz i sól.

W gotowości mięso oddzielone od kości umieszcza się w pojemnikach, wylewa z przesączonym bulionem i pozostawia do ostygnięcia w chłodnym miejscu.

W przeciwieństwie do galaretki, galaretka gotowana jest tylko z wołowiny. Dodawanie innych rodzajów mięsa nie jest dozwolone. Gotuj to danie za jednym razem, kładąc nogi wołowe, ogony, nogi i stawy dla ciała ucznia, a miąższ wołowy jako nadzienie mięsne. Czas gotowania galaretki wynosi około ośmiu do dziewięciu godzin, czyli znacznie dłużej niż przeziębienie. Z tego powodu wynik bulionu jest znacznie ciemniejszy i bogatszy. Aby dodać dodatkowe właściwości smakowe w tym przypadku, z reguły nie używa się korzeni i cebuli. Aby to zrobić, ugotować gorący bulion, z którego składniki mięsne zostały już wyekstrahowane do sortowania i mielenia, dodać wyciśnięty lub zmielony czosnek i pozwolić mu parzyć przez 30 minut pod pokrywką. Bardzo często bulion dla galaretki jest klarowany białkiem jaja z sokiem z cytryny.

W rzeczywistości w dzisiejszych czasach rzadko można znaleźć autentyczną wersję jednego lub drugiego dania. Z reguły wszystko galaretka przepisy łączą dwie opcje, które nie mają wpływu na smak, ale częściej wręcz przeciwnie. A żeby określić klasyczną wersję mogą tylko prawdziwi smakosze.

Jaka jest różnica między galaretką, galaretką i galaretką?

Oprócz galaretki i galaretki dość często można znaleźć galaretki. Teraz określamy, jaka jest różnica między tym daniem, salcesonem i galaretką. Niezbędne w istocie jest mięso gotowane z przyprawami, wylane czystym rosołem lub wodą żelatyna . Aby uzyskać piękną kompozycję do mięsa, dodaj plasterki świeżych warzyw i pokrój jajka. Gotowanie galarety trwa znacznie krócej, ale smak potrawy jest znacznie mniej nasycony.