Jeśli istnieje potrzeba przygotowania ciasta bez jajek, proponowane poniżej przepisy pomogą ci go zrealizować w najlepszy możliwy sposób. Produkty z takiego testu są tak dobre, jak każde inne i wyróżniają się świetnością i lekkością.

Bezdrożdżowy, bezdrożowy przepis na ciasto na ciasto

Składniki:

 • mąka pszenna - 970 g;
 • olej roślinny, bezwonny - 120 ml;
 • cukier granulowany - 85 g;
 • drożdże prasowane - 55 g;
 • sól - 2 szczypanie;
 • woda oczyszczona - 510 ml.

Gotowanie

Przygotowanie ciasta drożdżowego bez jaj rozpoczyna się od aktywacji funkcji podnoszenia drożdży. Aby to zrobić, podgrzej oczyszczoną wodę do temperatury od 38 do 40 stopni. Następnie dodaj drożdże i wymieszaj, aż zostaną całkowicie rozpuszczone w cieczy. Wlać cukier, wymieszać, aby wszystkie słodkie kryształy rozpuściły się, dodać trochę mąki i pozostawić w cieple przez około dziesięć do piętnastu minut. Miskę można umieścić w pojemniku z gorącą wodą lub w lekko rozgrzanym i wyłączonym piekarniku.

Następnie dodać olej roślinny bez zapachu, soli, przesiać do mieszanki resztę mąki i rozpocząć proces wyrabiania. Najpierw wymieszaj masę łyżką, a następnie włóż w dłonie i dalej zagniataj, aż uzyska gładką, jednorodną i nieprzylepną konsystencję ciasta. Gdy cel zostanie osiągnięty, możesz zacząć robić ciasta. Dodatkowe podejście testowe nie jest wymagane. Pamiętaj jednak, że jeśli masz zamiar piec produkty w piekarniku, najpierw musisz mieć czas na dojrzewanie i dojrzewanie na blasze do pieczenia w ciepłym miejscu. W tym celu, w zależności od warunków temperaturowych, może to zająć od czterdziestu do sześćdziesięciu minut. Jeśli zamierzasz smażyć placki, to wymóg ten nie jest konieczny do spełnienia. Produkty natychmiast po uformowaniu można zanurzyć w gorącym oleju i brązowy po obu stronach. Zdobędą swoją pompę w procesie smażenia.

Ten wariant ciasta drożdżowego, ze względu na brak składników scorpio, jest idealny dla każdej chudej piekarni.

Puszyste ciasto drożdżowe na kefirze bez jaj - przepis

Składniki:

 • mąka pszenna - 490-525 g;
 • kefir - 230 ml;
 • rafinowany olej roślinny - 120 ml;
 • cukier granulowany - 30 g;
 • dwie łyżeczki suchych drożdży;
 • szczypta soli.

Gotowanie

W tym przypadku użyjemy kefiru jako płynnej bazy. Dzięki temu ciasto okazuje się jeszcze bardziej wspaniałe i delikatne, pomimo braku jaj w recepturze. Zacznijmy więc od przygotowania wszystkich składników płynnych. Wymieszaj kefir w misce i oczyszczone masło, dodaj sól do mikstury i dokładnie wymieszaj. Teraz masa musi być lekko rozgrzana, aby stworzyć idealne warunki do owocnej pracy grzybów drożdżowych. Idealna temperatura dla tego wynosi od 38 do 40 stopni. Teraz wymieszaj w osobnej misce suche drożdże i kryształy cukru i wlej mieszaninę do płynnych składników. Dokładnie mieszamy wszystko i umieszczamy w ogniu na około piętnaście minut. W tym czasie masa powinna się upaść, tak będzie ciasto drożdżowe bez jaj i mleka dowód, że wszystkie procesy są prawidłowe. Następnie przesiej mąkę do miski i uzyskaj jednolitą i nieprzylepną, ale jednocześnie miękką i nie ciasną konsystencję ciasta. Teraz należy umieścić miskę z nią w ciepłym i całkowicie chronionym przed przeciągami i nadmiernym hałasem przez co najmniej trzydzieści do czterdziestu minut. W rezultacie ciasto powinno zwiększyć objętość co najmniej dwa razy.

Każda z proponowanych receptur do wyrobu ciasta bez drożdży bez jaj nadaje się do ciast i pizzy, do bułek i kulebyak. Z tego można również tworzyć różne otwarte ciasta z najbardziej różnorodnym nadzieniem. Ilość granulowanego cukru w ​​cieście można regulować w zależności od tego, czy z niego będą wytwarzane słodkie ciastka.