Niebo natychmiast stało się własnością Islandii. Uważa się, że początkowo był to produkt norweski, który Wikingowie przywieźli na Islandię. Tutaj skir złapany na długo i stał się jednym z najbardziej popularnych produktów mlecznych.

Oprócz Islandii, skir produkowany jest dzisiaj i jest również używany w żywności w USA. Ale w przypadku innych krajów - to egzotyczna uczta, o której wie niewiele osób.

Islandia skir - twaróg lub jogurt?

Do przygotowania skyrusa stosuje się specjalny ferment fermentacyjny, który oprócz bakterii kwasu mlekowego zawiera również unikalny enzym podpuszczkowy. Daje to produktowi niewiarygodną grubość, niepowtarzalny smak i oryginalną cierpkość. Nieco kwaśny smak połączony jest z kremowym posmakiem i daleką słodkością, przyciągając w ten sposób miłośników egzotyki mlecznej. W swojej czystej postaci skyr przypomina zarówno miękki twaróg, jak i gęsty jogurt w tym samym czasie. Niemożliwe jest jednoznaczne przypisanie produktu do jednego lub drugiego, choć ostatnio częściej nazywa się to jogurtem islandzkim.

Narciarz Danie - Przepis

Jeśli masz niezbędne składniki, możesz spróbować ugotować mięso w domu. Aby to zrobić, potrzebujesz przynajmniej mleka, śmietany i podpuszczki w tabletkach.

Składniki:

  • odtłuszczone mleko - 4 l;
  • śmietana - 260 ml;
  • tabletka podpuszczkowa - ½ szt.

Gotowanie

  1. Najpierw podgrzewamy odtłuszczone mleko do wrzenia z częstym mieszaniem, a następnie schładzamy do temperatury ciała.
  2. W kwaśnej śmietanie o tej samej temperaturze dodaj trochę mleka, ubij mikserem, a następnie wlej do głównej części mlecznej i mieszaj do uzyskania jednorodności.
  3. Rozpuścić połowę tabletki podpuszczkowej w łyżce zimnej wody, następnie wlać do mieszaniny śmietany i mleka, wymieszać i pozostawić pod luźną pokrywką lub gazą w temperaturze pokojowej przez jeden dzień.
  4. Z biegiem czasu filtrujemy masę przez składaną gazy kilka razy.
  5. Uderzymy grubą podstawą narciarza w blender, aż otrzymamy kremową jednolitą teksturę, po czym możemy pobrać próbkę lub przenieść produkt do słoika i wysłać go na półkę w lodówce w celu krótkotrwałego przechowywania.

Islandzki Skyr - wykorzystanie

Skir wykonany jest z odtłuszczonego mleka, więc jego kaloryczność wynosi zawsze zero. Jednak właściwości odżywcze produktu są dość wysokie ze względu na wysoką zawartość białka w nim zawartego.

Obecnie na Islandii produkuje się wiele odmian Skyra. Jest on zarówno gruby jak i ciekły, a także cukier, różne owoce lub jagody i inne składniki dodawane są do niego podczas gotowania.

Przed podaniem możesz napełnić danie dodatkowym smakiem. Wystarczy umieścić produkt w misce, szklance lub miseczce i dodać do smaku jagody, owoce, posiekane orzechy, płatki lub płatki, a także wylać kompozycje kulinarne słodkim syrop dżem , dodaj dżem lub konfiturę. Wiele osób po prostu rozcieńcza skir mlekiem i pije jak napój.

Bardzo często stosuje się czysty naturalny skir sosy sałatkowe zamiast jogurtu. Możesz zrobić z niego pikantny, niesłodzony sos, dodając do smaku zioła, czosnek i przyprawy.