Truskawki z cukrem - to pyszny, niezależny deser, świetny składnik wielu deserów lub ciastek. Podobne przygotowania można wykonać, stosując liczne sprawdzone receptury, tym samym zapewniając rodzinie godne zapasy na zimę.

Zbieranie świeżych truskawek z cukrem na zimę

W krótkim okresie zbierania długo oczekiwanych zbiorów nie można przegapić okazji, by zdobyć wiele cennych blankietów na zimę. Przy odpowiednim podejściu truskawki zachowują świeży smak, oszałamiający aromat i większość witamin. Aby to zrobić, odpowiednio przygotowane jagody są uzupełniane cukrem i zbierane zgodnie z wybraną technologią.

 1. Świeżo przetarte truskawki z cukrem na zimę to jeden z najszybszych i najwygodniejszych sposobów na zachowanie jagód.
 2. W celu przechowywania w warunkach pokojowych jagody z cukrem gotuje się przez 5 minut i szczelnie zamyka.
 3. Po dodaniu żelatyny lub innych jagód do słodkiej masy truskawek można uzyskać nowy smakowy deser witaminowy.
 4. Odpowiednie przechowywanie truskawek z cukrem można zapewnić przez zamrażanie słodkich jagód lub suszenie ich do stanu suszonych owoców kandyzowanych.

Truskawka zmielona z cukrem

truskawki z cukrem

Ulubiona truskawka z cukrem na zimę to ulubione miejsce wśród słodkich, domowych wypustek. Przysmak przygotowywany jest szybko, po prostu, ale okazuje się niezwykle smaczny, pachnący i niezwykle przydatny. Być może jedyną wadą przedmiotu obrabianego - konieczność przechowywania go w lodówce.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • cukier - 1-1,5 kg.

Gotowanie

 1. Truskawki są sortowane, pozostawiając tylko wysokiej jakości okazy, oczyszczone z szypułek, umyte.
 2. Pozostaw jagody w durszlaku na 15 minut, a następnie wysusz.
 3. Wlewają cukier do truskawkowej masy, zagniatają ją w miażdżeniu lub uderzają blenderem i pozostawiają na dzień, mieszając od czasu do czasu, aby rozpuścić wszystkie kryształy cukru.
 4. Trzymaj takie truskawki z cukrem w sterylnych słoikach pod serwetką w lodówce.

Truskawki z cukrem "Pyatiminutka"

truskawki z cukrem

Kolejny użyteczny i cenny element, który można przechowywać nawet w warunkach pokojowych - dżem truskawkowy z cukrem "Pięć minut" . Jagody z tym zabiegiem zachowują swój kształt, smak i kolor. Mogą być stosowane do pieczenia lub do uzupełniania deserów. Płynny syrop o smaku nadaje się do robienia koktajli, serwujących naleśniki, naleśniki.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • kwas cytrynowy - szczypta;
 • cukier - 700 g

Gotowanie

 1. Przygotowane, obrane i umyte truskawki przykrywa się cukrem i pozostawia na kilka godzin lub na noc, aby oddzielić sok.
 2. Miej pojemnik z obrabianym przedmiotem na piecu, rozgrzej go, delikatnie mieszając, aż do wrzenia.
 3. Zagotuj jamę przez 5 minut, wymieszaj z kwasem cytrynowym i wlej preformę do sterylnych słoików.
 4. Uszczelnij naczynia za pomocą wysterylizowanych pokrywek, obróć spód pod kocem, aż całkowicie ostygnie.

Dżem truskawkowy z żelem

dżem truskawkowy z cukrem żelującym

Nie mniej smaczna i zdrowa wola truskawki z żelującym cukrem . Różnica tego przepisu od poprzedniego to nieco inna finalna tekstura delikatności, podobna do galaretki jagodowej. Połowę jagód można pozostawić w całości, pokroić na połówki lub ćwiartki lub pokroić wszystkie truskawki w tłuczone ziemniaki.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • cukier galaretowaty - 0,5 kg.

Gotowanie

 1. Przygotuj truskawki, obierania i płukania.
 2. Częściowo lub całkowicie zmiażdżone jagody, zmieszane z żelującym cukrem i pozostawione do zaparzenia przez noc.
 3. Ogrzać formę wstępną do wrzenia, gotować od temperatury wrzenia przez 4 minuty.
 4. Truskawka z żelującym cukrem w gorącej formie jest butelkowana w sterylnych słoikach, zamykana i pakowana aż do całkowitego ochłodzenia.

Truskawki w ich własnym soku z cukrem

truskawki we własnym soku z cukrem

Poniższy przepis na truskawki we własnym soku z cukrem pozwoli zachować świeżość jagód, ich naturalny smak i aromat. Szczególnie przyjemnie będzie otworzyć zimowy słoik o podobnym przygotowaniu i cieszyć się ulubionym letnim przysmakiem. Jagody uzyskują umiarkowanie słodki, niezbyt mdły i jak najbliżej świeżego.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • cukier - 250 g

Gotowanie

 1. Truskawki są sortowane, pozbywane się odłupków, myte, suszone.
 2. Polać jagody cukrem i pozostawić na 10 godzin, aby oddzielić sok.
 3. Wrzucili truskawki do sterylnych słoików, nalali sok, przykryli pokrywkami, wysterylizowali przez 10 minut w misce z wrzącą wodą i zapieczętowali.

Truskawki na patelni z cukrem

truskawki na patelni z cukrem

Pozostały te same świeże i pachnące truskawki, smażone na patelni z cukrem. Krótka obróbka cieplna pozwala zachować wszystkie pierwotne właściwości owoców jagodowych maksymalnie, a jednocześnie odpowiednio przygotować je do długotrwałego przechowywania. Najważniejsze, aby nie używać dużych porcji składników na raz, aby truskawki pozostały nietknięte i miały czas na rozgrzanie.

Składniki:

 • truskawki - 300 g;
 • kwas cytrynowy - szczypta;
 • cukier - 150 g

Gotowanie

 1. Przygotowane umyte i obrane truskawki z cukrem rozprowadzonym na patelni.
 2. Rozgrzej jagody, delikatnie mieszając, w ogniu nieco poniżej średniej aż do rozpuszczenia się kryształów, a następnie smażyć przez 5 minut.
 3. Do przechowywania smażone truskawki z cukrem są zamykane w sterylnych słoikach z gotowanymi pokrywkami i pakowane do ostygnięcia.

Strawberry Honeysuckle with Sugar

wiciokrzew z truskawkami i cukrem

Truskawki z cukrem - przepis, który można zaimplementować z dodatkiem innych jagód. W tym przypadku zbiór uzupełniany jest przez wiciokrzew ogrodowy, który zapewni przyjemny cierpki dotyk. W miarę możliwości możliwe jest użycie innych składników jagodowych lub owocowych do wyboru, przy zachowaniu określonych proporcji.

Składniki:

 • truskawki - 700 g;
 • wiciokrzew - 300 g;
 • cukier - 1,5 kg.

Gotowanie

 1. Przygotowane jagody są pokryte cukrem, mieszane i mielone za pomocą blendera.
 2. Truskawki z wiciokrzewu startym z cukrem należy podać w infuzji, aby rozpuścić kryształy cukru w ​​ciągu kilku godzin.
 3. Gotowy kęs pakuje się w sterylny pojemnik, przykrywkę zabezpiecza się i przechowuje w chłodzie.

Jak zamrozić truskawki z cukrem na zimę?

jak zamrozić truskawki z cukrem na zimę

Prawdziwym znaleziskiem w offseason będą tarte truskawki z cukrem na zimę, zamrożone w serwowaniu torebek lub form na lód. Opcjonalnie masę można zamrozić w dużych plastikowych pojemnikach, miseczkach lub innych wygodnych pojemnikach. Można go dodawać do płatków zbożowych, wszelkiego rodzaju deserów, jogurtów, koktajli, wyrabiać z niego galaretki, kompoty.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • cukier - 300-500 g

Gotowanie

 1. Wybierz wysokiej jakości jagody, oczyść je z łodygi, umyj i wysusz dokładnie na ręczniku aż do całkowitego odparowania wilgoci.
 2. Następnie truskawki łączymy z cukrem, mielimy za pomocą blendera, pakujemy do odpowiedniego pojemnika i wysyłamy do zamrażarki.

Truskawki w cukrze na zimę w całości

Truskawki w cukrze przez całą zimę

Truskawka zamarzła z cukrem na zimę, będzie można uzyskać jagody po rozmrożeniu, które zachowały swój kształt idealnie i mają przyjemny harmonijny słodki smak. Blank można wykorzystać w oryginalnej formie do przygotowania koktajli, wszelkiego rodzaju pysznych deserów, dodanych do ciastek lub po prostu cieszyć się świeżym smakiem jagód.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • cukier lub cukier puder - 300-500 g

Gotowanie

 1. Całe jagody są pobierane bez uszkodzeń, oczyszczone, spłukane i wysuszone, aż wszystkie krople wilgoci na ręczniku zostaną odparowane.
 2. Mieszaj truskawki przez godzinę, następnie włóż do odpowiedniego pojemnika, wylewając cukier lub proszek i wyślij do przechowywania w aparacie.

Jak wysuszyć truskawki w cukrze?

jak wysuszyć truskawki w cukrze

Niesamowicie smaczne i aromatyczne cała truskawka w cukrze , jeśli przygotujesz go w postaci kandyzowanych owoców. Aby to zrobić, jagody początkowo zostawia się z cukrem, aby oddzielić sok, a następnie podgrzać w słodkim syropie i wysuszyć w piekarniku lub suszarce elektrycznej. Możesz zachować smakołyk w suchym słoju w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu.

Składniki:

 • Truskawka - 1 kg;
 • woda - 350 ml;
 • cukier - 750 g

Gotowanie

 1. Przygotowane całe jagody truskawkowe wylewa się z cukrem (400 g) i pozostawia w lodówce na jeden dzień.
 2. Uwolniony słodki sok truskawkowy wlewa się do słoika, w razie potrzeby sterylizuje i zamyka na zimę lub umieszcza w lodówce i wykorzystuje do przygotowania lub podania słodkich potraw.
 3. Truskawki zanurza się we wrzącym syropie z pozostałego cukru i wody, usuwa z pieca i utrzymuje w wiązce w celu impregnacji przez 30 minut.
 4. Daj jagody do odcedzenia, ułóż na tacy lub arkuszu do pieczenia i wysusz w piekarniku lub suszarce w 85 stopniach w trzech etapach, każdy przez 30 minut.
 5. Schłodzić truskawki i inkubować przez kolejne 8-24 godziny w temperaturze 30 stopni lub do całkowitego wysuszenia.