Kandyzowane truskawki doskonale zastąpią słodycze dla dzieci, a także skutecznie uzupełnią domowe ciasta rodzynki . Przygotowuje się je nie trudniej niż z innych jagód i owoców. I możesz to zobaczyć sam, zapoznając się z technologią ich przygotowania opisaną w przepisach poniżej.

Duszone truskawki w domu - przepis na zimę

Składniki:

  • świeże truskawki - 520 g;
  • cukier granulowany - 520 g;
  • przefiltrowana woda - 55 ml;
  • cukier puder.

Przygotowanie

Do przygotowania kandyzowanych owoców odpowiednie są małe, dojrzałe, ale elastyczne truskawki, które należy dobrze umyć, pozbyć się płatków okruchowych i suszyć.

Wlać cukier do emaliowanego rondla lub kadzi, zalać wodą i umieścić pojemnik na ogniu. Mieszaj zawartość, mieszaj, aż wszystkie kryształy cukru rozpuści się, pozwól syropowi zagotować się i połóż w nim przygotowane truskawki. Usuwamy naczynie z ognia, zawartość całkowicie schładzamy, filtrujemy i podgrzewamy do wrzenia. Ponownie napełnij je truskawkami i ponownie pozostaw do ostygnięcia. Powtórz tę procedurę siedem razy, po czym rzucamy jagody w durszlak i dajemy dwie lub trzy godziny na osuszenie.

Teraz ułóż truskawki przygotowane w syropie na blasze do pieczenia z jedną warstwą, wyłóż z góry arkusz pergaminu i umieść w piekarniku rozgrzanym do 80-90 stopni przez trzy do czterech godzin. Drzwi urządzenia powinny być lekko otwarte podczas suszenia.

Gotowe cukierki truskawkowe nie wydzielają soku po sprasowaniu, ale mają raczej miękką gęstość. Postępujemy zgodnie z procesem, sprawdzamy gotowość produktu i staramy się nie przesadzić z truskawką, inaczej zamiast pożądanego przysmaku dostaniemy coś solidnego i niezbyt smacznego.

W celu długotrwałego przechowywania kruszyliśmy kandyzowany cukier truskawkowy cukrem pudrem i wkładamy do suchego, hermetycznego pojemnika.

Jak zrobić kandyzowane truskawki w suszarce elektrycznej - przepis

Składniki:

  • świeże truskawki - 520 g;
  • cukier granulowany - 520 g;
  • przefiltrowana woda - 55 ml;
  • cukier puder.

Przygotowanie

kandyzowane truskawki

Pyszne, kandyzowane owoce można również gotować w elektrycznej suszarce. Aby to zrobić, przygotuj jagody, jak opisano w poprzednim przepisie, mocząc je w gorącym syropie, aż ostygnie siedem razy, a następnie wrzuć go do durszlaka i odczekaj co najmniej dwie godziny, aż widoczna ciecz spłynie. W takim przypadku, jeśli jest to pożądane, dodaj ćwiartkę łyżeczki kwasu cytrynowego do syropu.

Przygotowane jagody ułożone na suchych suszarkach elektrycznych, dostosuj je do temperatury 60 stopni i susz przez pięć do sześciu godzin. Gotowość jest sprawdzana przez brak wyciskania soku po naciśnięciu.

Posypać gotowy cukier kandyzowany cukrem pudrem i umieścić w hermetycznie suchym pojemniku do przechowywania.