Co może być przyjemniej w upalny dzień niż pogrążać się w delikatnych falach (oceanu, morza, jeziora lub rzeki) po długim spacerze, a leżąc w fotelu, zjeść piłkę - kolejne delikatne, pachnące lody! Niestety, nie wszyscy mogą szarpać się do morza, ale każdy może się zadowolić i przygotować domowe lody z mleka. Jest łatwy, niedrogi i zajmuje niewiele czasu. Ci, którzy nie podążają za figurką, mogą sobie pozwolić i opcje wysokokaloryczne, a do odchudzania zaleca się przygotować domowe lody, używając przepisów z mleka bez śmietany.

Lody

Składniki:

 • domowe mleko unwith - 1 l;
 • świeże jajko przepiórcze - 20 szt .;
 • domowy biały rafinowany cukier - 200-300 g;
 • wanilia - 1 pod.

Gotowanie

Po pierwsze, najbardziej czasochłonnym procesem jest dzielenie się jajami. Potrzebujemy tylko żółtek. Połącz żółtka z cukrem i biczem do pianki. Pokrój strączek wanilii, zdrap nasiona i dodaj do mleka. Mleko jest ciepłe, około jednej trzeciej ciepłego mleka wlewa się do żółtek i sunie z maksymalną prędkością, aby szybko połączyć mieszankę i nadać jej blasku. Gdy pozostałe mleko rozgrzeje się, wlej do niego naszą ubitą mieszankę i energicznie mieszając trzepaczką lub widelcem, podgrzej je do niewielkiego zgrubienia przy minimalnym ogniu. Bądź ostrożny - mieszanka nigdy nie powinna się gotować, w przeciwnym razie żółtka będą po prostu zwinięte. Filtrujemy zagęszczoną sztabkę przez sito i umieszczamy na lodzie. Mieszaj, aż lody ochłodzą się do temperatury pokojowej. Teraz wysyłamy go do maszyny do ubijania lodów. Możesz zrobić domowe lody (ten sam przepis) na mleku bez lodów. Wlać mieszaninę do małych foremek (dopasuj szklanki z jogurtu, silikonowych foremek lub prostych kubków plastikowych) i wyślij je do zamrażarki na pół do dwóch godzin. Jak widać, robienie domowych lodów z mleka jest łatwe, nawet dzieci mogą zrobić przepis.

Kilka sekretów
 1. Jeśli nie ma jaj przepiórczych, możesz użyć kurczaka, ale pierwsza opcja jest bardziej dietetyczna. Ponadto nie ma salmonelli w jajach przepiórczych, a ponieważ nie gotujemy mieszanki, nie ma ryzyka infekcji.
 2. Domowe lody z mleka koziego są przygotowywane w ten sam sposób. Jednak kupując mleko, upewnij się, że nie ma on specyficznego zapachu.
 3. W lodach można dodawać wypełniacze: kawałki owoców lub jagód, kawałki czekolady i inne. Odbywa się to w następujący sposób: pojemnik z ochłodzoną masą przesyła się do zamrażarki na kwadrans, a następnie miksujemy, kolejne kwadranse dodajemy wypełniacz i ponownie mieszamy. Za trzecim razem zamieszaj lody przez ten sam okres czasu.
 4. Jeśli chcesz uzyskać bardziej delikatne i bujne lody, dodaj 3-4 łyżki stołowe przy każdym mieszaniu bita śmietana . Tak więc lody będą bardziej wysokokaloryczne, ale także bardziej miękkie.
Jeśli chcesz bardziej smaczne

Oczywiście, domowe lody są świetne, prosty przepis na mleko jest niedrogi i absolutnie dostępny dla każdego, ale czasami chcesz nawet świątecznych opcji. Na przykład lody czekoladowe.

Składniki:

 • pełnotłuszczowe mleko - 1 l;
 • domowy cukier biały - 300-350 g;
 • granulki czekoladowe - 100 g;
 • Olej z wieśniaka lub podobny - 100 g;
 • Domowe lody mleczne
 • duże jajo - 4-5 szt .;
 • Vanillin - 1-2 torby.

Gotowanie

Czekoladę i masło łączy się i topi w łaźni wodnej, zmieszanej z 2/3 podgrzanego mleka. Pokonaj żółtka cukrem i wanilią. Uzupełnij pozostałe mleko w żółtkach. Mleko czekoladowe podgrzewa się prawie do wrzenia, a następnie, szybko i delikatnie mieszając, wlać masę żółtka. Cool w lodziarni. To przepis na domowe lody czekoladowe. lody na mleku, ale można go gotować na śmietance bez masła.