Rodzynki są produkowane przez przedłużone suszenie specjalnych odmian winogron. W skafandrze znajdują się użyteczne minerały, błonnik, witaminy . Ma niezwykły słodki smak, ale nie zawiera dużo zwykłej glukozy i jest bogaty w fruktozę i sacharozę, dlatego jest szeroko stosowany w różnych dietach.

Rodzynki - korzystne właściwości i szkoda

Przydatne właściwości rodzynek są podobne do zalet winogron. Jednak w przypadku suszonych owoców stężenie witamin i pierwiastków śladowych jest kilka razy większe niż soczystych owoców. Ciemne rodzynki są maksymalnie nasycone biologicznie aktywnymi składnikami odżywczymi.

Dzięki imponującej liście pierwiastków śladowych w swoim składzie, rodzynki aktywują różne procesy w ciele, a mianowicie:

  1. Do utrzymania hemoglobiny potrzebna jest duża ilość żelaza.
  2. Wapń przekształca przekazywanie impulsów nerwowych, ten minerał jest ważny dla budowy tkanki kostnej i chrzęstnej, wzmacnia szkliwo na zębach i jest niezbędny w procesach regeneracji.
  3. Rodzynki zawierają kobalt, który jest aktywnie zaangażowany w proces tworzenia krwi, konieczne jest do tworzenia czerwonych krwinek.
  4. Obecność jodu korzystnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy, zapobiega powstawaniu wole.
  5. Potas jest aktywnie zaangażowany w pracę mózgu, jest ważny dla skurczów serca. Rola potasu jest ogromna w każdej komórce, ponieważ stymuluje tworzenie się błony i utrzymuje jej przepuszczalność.
  6. Magnez zawarty w rodzynkach wspiera autonomiczną pracę serca, jest niezbędny do filtracji wątroby i nerek. Przy udziale magnezu syntetyzowane są białka i hormony.
  7. Magnez jest zaangażowany w transport dwutlenku węgla i innych produktów przemiany materii. Przy niedoborze organizm ma skłonność do tworzenia żużli, pogarsza się naturalna detoksyfikacja komórek.
  8. Obecność fosforu pomaga wzmocnić kości, normalizuje pracę stawów.

Analizując przydatność rodzynków, należy wziąć pod uwagę wysoką zawartość witamin z grupy B, które wpływają na procesy metaboliczne, zapobiegają nadmiernemu pobudzeniu i wyczerpaniu układu nerwowego, stymulują regenerację komórek (dlatego po operacjach zalecane są rodzynki).

W rodzynku duża liczba witamina C niezbędne dla elastyczności naczyń krwionośnych, zwiększając odporność patogenów.

Skład rodzynek zawiera wszystkie minerały wspomagające PH w organizmie, pomagają one normalizować równowagę wodno-solną.

Korzyści z rodzynek na odchudzanie

Bogaty kompleks minerałów i witamin zawarty w rodzynkach pomaga aktywować procesy metaboliczne organizmu na poziomie komórkowym. Substancje czynne powodują rozkład tłuszczów i przekształcenie nadwyżki rezerw w energię.

Wtrącenia, które są częścią rodzynek, normalizują równowagę wodno-solną, pomagając w ten sposób pozbyć się obrzęku i prowadzić do utraty wagi.

Od czasów starożytnych wiadomo, że do odchudzania stosowano rodzynki, ponieważ polepszają trawienie. Jego włókna aktywują perystaltykę, pomagają jelitom pozbyć się toksyn. Dobrze skoordynowana praca przewodu żołądkowo-jelitowego zapewnia maksymalną absorpcję składników odżywczych z produktów rodzynki do utraty wagi podczas gdy komórki nie głodują i nie starają się gromadzić rezerw.

Zawarte w nim żelazo jest niezbędne do pracy krwinek czerwonych, które przenoszą tlen przez krwioobieg do wszystkich tkanek. Komórki tkanek, odbierające tlen, pędzą, aby utlenić tłuszcze i uzyskać energię. Dlatego za pomocą rodzynek w wystarczającej ilości osoba pomaga swojemu organizmowi w ustabilizowaniu metabolizmu i przywróceniu normalnej wagi.

Bogata zawartość kwasu askorbinowego w skafandrze jest niezbędna przy odchudzaniu, ponieważ witamina C jest silnym przeciwutleniaczem i usuwa szkodliwe substancje, co przyczynia się do normalizacji procesów metabolicznych.